Balcerowicz zdradził plan, jak obalić rząd PiS. Wielu przeciera oczy ze zdziwienia

0
7276
Leszek Balcerowicz, fot. Youtube

Wygląda na to, że Leszek Balcerowicz nie wziął sobie do serca słynnego hasła „Balcerowicz musi odejść”, bowiem w opinii wielu Internautów, były minister finansów wciąż ma chrapkę, aby sprawować ważną funkcję w Państwie. Właśnie na swoich mediach społecznościowych ogłosił plan, jak odsunąć od władzy rząd PiS. Zadziwił tym wielu obserwatorów.

Leszek Balcerowicz ma pewien plan

Balcerowicz dwukrotnie był ministrem finansów. Najpierw w latach 1989-1991, a później 1997-2000. W swojej karierze politycznej i zawodowej piastował też wiele innych, ważnych funkcji. Mowa tutaj chociażby o fotelu Prezesa Narodowego Banku Polskiego, na którym zasiadał od 2001 do 2007 roku.

Teraz Leszek Balcerowicz zaangażowany jest w organizację o nazwie Forum Obywatelskiego Rozwoju, której jest przewodniczącym. Były minister finansów nie ucieka od politycznych komentarzy. Są one zazwyczaj mocno nieprzychylne rządowi PiS. Stąd też nie ulega wątpliwości, że w minionych wyborach prezydenckich Balcerowicz chciał odejścia Andrzeja Dudy. To się jednak nie ziściło, ale przewodniczący FOR ma już plan, jak odsunąć od władzy rząd PiS.

DZISIAJ GRZEJE:  Jarosław Kaczyński rozpętał burzę. To będzie nieprzespana noc dla opozycji

„Wiele osób zastanawia się, co może zrobić, by powstrzymać i odwrócić pisowski atak na zdobycze ustrojowe III RP i na zwykłą przyzwoitość” – przyznał na swoim Facebooku Leszek Balcerowicz.

Co ciekawe w dalszej części politycznego komentarza Balcerowicza można przeczytać między wierszami, że nie wierzy on w to, by Donald Tusk jeszcze kiedykolwiek był liderem opozycji. Partii, która miałaby wyrwać władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Da się to zauważyć po stwierdzeniu „nie czekajcie na jeźdźca na białym koniu” – tak bowiem określany w mediach był Tusk.

„Moja propozycja: wzmacniajcie – w roli członków, ekspertów lub sponsorów – istniejące organizacje społeczeństwa obywatelskiego, które bronią rozmaitych wolności i państwa prawa, bez którego nie ma tych wolności. Siła jest w organizacji! Dobre organizacje potrzebują wzmocnienia. Nie czekajcie na innych i na jeźdźca na białym koniu” – apeluje Leszek Balcerowicz.

DZISIAJ GRZEJE:  Dodatkowe pieniądze z ZUS czekają. To ponad 4 tysiące złotych

ZOBACZ TAKŻE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here