Balcerowicz zdradził plan, jak obalić rząd PiS. Wielu przeciera oczy ze zdziwienia

2
Leszek Balcerowicz, fot. Youtube

Wygląda na to, że Leszek Balcerowicz nie wziął sobie do serca słynnego hasła „Balcerowicz musi odejść”, bowiem w opinii wielu Internautów, były minister finansów wciąż ma chrapkę, aby sprawować ważną funkcję w Państwie. Właśnie na swoich mediach społecznościowych ogłosił plan, jak odsunąć od władzy rząd PiS. Zadziwił tym wielu obserwatorów.

Leszek Balcerowicz ma pewien plan

Balcerowicz dwukrotnie był ministrem finansów. Najpierw w latach 1989-1991, a później 1997-2000. W swojej karierze politycznej i zawodowej piastował też wiele innych, ważnych funkcji. Mowa tutaj chociażby o fotelu Prezesa Narodowego Banku Polskiego, na którym zasiadał od 2001 do 2007 roku.

Teraz Leszek Balcerowicz zaangażowany jest w organizację o nazwie Forum Obywatelskiego Rozwoju, której jest przewodniczącym. Były minister finansów nie ucieka od politycznych komentarzy. Są one zazwyczaj mocno nieprzychylne rządowi PiS. Stąd też nie ulega wątpliwości, że w minionych wyborach prezydenckich Balcerowicz chciał odejścia Andrzeja Dudy. To się jednak nie ziściło, ale przewodniczący FOR ma już plan, jak odsunąć od władzy rząd PiS.

DZISIAJ GRZEJE:
Jarosław Kaczyński rozpętał burzę. To będzie nieprzespana noc dla opozycji

„Wiele osób zastanawia się, co może zrobić, by powstrzymać i odwrócić pisowski atak na zdobycze ustrojowe III RP i na zwykłą przyzwoitość” – przyznał na swoim Facebooku Leszek Balcerowicz.

Co ciekawe w dalszej części politycznego komentarza Balcerowicza można przeczytać między wierszami, że nie wierzy on w to, by Donald Tusk jeszcze kiedykolwiek był liderem opozycji. Partii, która miałaby wyrwać władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Da się to zauważyć po stwierdzeniu „nie czekajcie na jeźdźca na białym koniu” – tak bowiem określany w mediach był Tusk.

„Moja propozycja: wzmacniajcie – w roli członków, ekspertów lub sponsorów – istniejące organizacje społeczeństwa obywatelskiego, które bronią rozmaitych wolności i państwa prawa, bez którego nie ma tych wolności. Siła jest w organizacji! Dobre organizacje potrzebują wzmocnienia. Nie czekajcie na innych i na jeźdźca na białym koniu” – apeluje Leszek Balcerowicz.

DZISIAJ GRZEJE:
Dodatkowe pieniądze z ZUS czekają. To ponad 4 tysiące złotych

ZOBACZ TAKŻE

2 KOMENTARZE

  1. Balcerowicz poza drobnymi sukcesami czym może się pochwalić .Niczym .Udaje samozwańczego geniusza ekonomii. Nie na tym to polega .To co zrobił dobrego jest niestety albo stety przykryte sprawami złymi .Po latach obserwacji z boku tego co się działo za jego rządów można dojść do wniosku że to jest koleś ogarnięty mamią wielkości .Jego umiejętności kończą się tam gdzie kończy się plan gospodarczy sachsa i kilku innych miliarderów USA. Reszta planu obejmowała tylko wyprzedaże albo likwidację firm .Wiele branż miało z Polski zniknąć tak byśmy nie byli samodzielnie gospodarczo .Dochodzę do wniosku że p Balcerowicz nie był wstanie intelektualnie czy umysłowo ogarnąć tych wszystkich firm powiązań między nimi ,sposobu zarządzania .Jest to temat tródny ale możliwy do ogarnięcia.

    1
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here