Z tych osób Morawiecki nie jest zadowolony. Wiadomo, kto zostanie odstrzelony?

0
6041
Morawiecki o zmianach w rządzie PiS

W mediach, oprócz afery związanej ze Sławomirem N. pojawia się także mnóstwo informacji o rekonstrukcji rządu PiS. Ta jest nieunikniona, bowiem Mateusz Morawiecki nie jest do końca zadowolony z pracy niektórych swoich współpracowników. Wszyscy jednak zastanawiają się, którzy ministrowie pożegnają się ze swoimi tekami. Właśnie rzucono nowe światło na całą sprawę. Ruszyła giełda nazwisk.

Morawiecki odstrzeli z rządu PiS tych ministrów?

Ciekawy artykuł ukazał się w portalu OTOPRESS, który zebrał materiały krążące po sieci, a także prasie. Można więc już z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, którzy ministrowie pożegnają się ze swoimi stanowiskami.

Lawinę pytań zapoczątkował wczoraj Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że rekonstrukcja rządu PiS jest nieunikniona. Uciął przy tym wszelkie spekulacje o rzekomym odejściu Mateusza Morawieckiego. „Na pewno będą zmiany personalne. I nie chodzi tu o premiera, bo Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku premiera” – cytuje słowa Kaczyńskiego portal OTOPRESS.

DZISIAJ GRZEJE:  Donald Tusk ma kłopoty. Nowe informacje w sprawie byłego ministra PO

Co ciekawe, portal dotarł także do nieoficjalnych informacji o tym, że w ogóle zlikwidowane ma zostać Ministerstwo Sportu. To oznaczałoby naturalnie, że z ministerialną teką pożegna się powołana stosunkowo niedawno Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Kto jeszcze może opuścić rząd PiS? Portal OTOPRESS powołuje się na źródło money.pl, które to sugeruje, że Mateusz Morawiecki nie jest do końca zadowolony z pracy, jaką wykonują Jacek Czaputowicz, Tadeusz Kościński oraz Marlena Maląg. To kolejne trzy nazwiska, a więc łącznie czterech ministrów, zdaniem mediów siedzi teraz na „gorących krzesłach”. Według nieoficjalnych informacji oznacza to, że zmiany szykują się kolejno w Ministerstwie Sportu (likwidacja resortu), Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Ministerstwie Finansów oraz Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

DZISIAJ GRZEJE:  Jarosław Kaczyński rozpętał burzę. To będzie nieprzespana noc dla opozycji

Czy rzeczywiście Mateusz Morawiecki wymieni aż czterech ministrów? Czas pokaże, chociaż spekulacje z godziny na godzinę rosną w siłę.

źródło: OTOPRESS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here