Urząd Skarbowy już wkrótce może zapukać do Twoich drzwi. Koniec żartów

0
5389
Urząd Skarbowy egzekwuje należności

Żarty się skończyły. Fiskus na masową skalę rozpoczął egzekwowanie zaległości. Jak informuje portal pomorska.pl, Urząd Skarbowy w tamtym rejonie dokonał już od stycznia egzekucji na łączną kwotę przekraczającą 1,6 miliona złotych. To jeszcze nie koniec. Skarbówka dopiero ma się rozpędzać i egzekwować kolejne zaległości. Fiskus wysyła wezwania do zaległego abonamentu nie tylko na Pomorzu, ale w całej Polsce. Już nikt nie znajdzie sposobu na wymiganie się od opłacenia należności.

Urząd Skarbowy zapuka do Twoich drzwi?

Jeżeli masz zaległości w abonamencie RTV, to z całą pewnością, o ile jeszcze nie dostałeś wezwania, wkrótce je otrzymasz. Do Twoich drzwi nie zapuka bezpośrednio Urząd Skarbowy, ale listonosz, który przyniesie stosowne pismo. Na uregulowanie zaległości masz 7 dni.

Po tym czasie Urząd Skarbowy naliczy kolejne odsetki ustawowe, a także będzie kontynuował postępowanie egzekucyjne. W związku z tym, możesz spodziewać się ściągnięcia należności z rachunku bankowego, emerytury, pensji, czy nawet nadpłaty podatku dochodowego.

Co ciekawe, wezwania do zapłaty abonamentu otrzymują tylko osoby, posiadające zarejestrowany odbiornik. Jeśli nie rejestrowałeś lub wyrejestrowałeś odbiornik, póki co, możesz spać spokojnie.

Kwoty, które egzekwuje Urząd Skarbowy robią wrażenie. Jak informuje wskazany przez nas portal, tylko w samym województwie pomorskim egzekucje objęły blisko 4000 osób, na łączną kwotę około 1,6 miliona złotych. Rekordzista musiał zapłacić Urzędowi Skarbowemu ponad 4 tysiące złotych zaległego abonamentu RTV.

źródło: pomorska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here