Donald Tusk obnażył prawdę o Trzaskowskim? Zaskakujące słowa byłego Premiera

1
16240
Donald Tusk o Trzaskowskim

Wszyscy z niecierpliwością czekają na drugą turę wyborów prezydenckich. Po pierwszej, w lepszej pozycji wyjściowej znajduje się Andrzej Duda, który zgromadził około 13 procent więcej poparcia, niż Rafał Trzaskowski. Wyniki pierwszej tury skomentował między innymi Donald Tusk. Zaskakuje zwłaszcza jedno zdanie z wywiadu z byłym Premierem Rzeczypospolitej Polskiej.

Donald Tusk w zastanawiających słowach o Trzaskowskim

Wybory prezydenckie, zgodnie z oczekiwaniami rozstrzygną się w drugiej turze. Do urn pójdziemy ponownie 12 lipca. Donald Tusk wciąż wierzy w zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego, mimo, że ten w pierwszej turze został wręcz zdeklasowany przez Andrzeja Dudę.

Zarówno Duda, jak i Trzaskowski próbują przekonać do siebie wyborców innych kandydatów z pierwszej tury. Obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a także Rafał Trzaskowski puszczają oczko między innymi do Konfederacji, czyli wyborców Krzysztofa Bosaka.

Swoje „trzy grosze” wtrącił także Donald Tusk, który udzielił rad Rafałowi Trzaskowskiemu. Jedna z nich jest zaskakująca dla niektórych wyborców.

„Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie (…) Mam tylko jedną i dość ogólną radę. Rafale, mów tylko to w co wierzysz i walcz do końca” – przyznał Donald Tusk w wywiadzie dla natemat.pl.

Wielu przeciwników Trzaskowskiego zastanawia się, co miał na myśli Tusk? Czy Rafał Trzaskowski w niektórych kwestiach – na przykład w przypadku obietnic wyborczych mija się z prawdą? „Mów tylko to w co wierzysz” to słowa, które można różnie odbierać. Czy były przewodniczący Platformy Obywatelskiej na pewno pomoże takim stwierdzeniem zwyciężyć Trzaskowskiemu nad Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich?

źródło: natemat.pl, Twitter, materiały prasowe

1 KOMENTARZ

  1. W jednym zgadzam się z panem, ze wygra PAD .Trzaskowski nigdy nie był wiarygodny i rzetelny jego prawdomówność nie jest uczciwa i nie poparta jego postepowaniem co do jego programu ,ktorego w rzeczywistoci nie ma ,rzuca sloganami fałszywymi licząc na swoich wyborców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here