Donald Tusk obnażył prawdę o Trzaskowskim? Zaskakujące słowa byłego Premiera

Wszyscy z niecierpliwością czekają na drugą turę wyborów prezydenckich. Po pierwszej, w lepszej pozycji wyjściowej znajduje się Andrzej Duda, który zgromadził około 13 procent więcej poparcia, niż Rafał Trzaskowski. Wyniki pierwszej tury skomentował między innymi Donald Tusk. Zaskakuje zwłaszcza jedno zdanie z wywiadu z byłym Premierem Rzeczypospolitej Polskiej.

Donald Tusk w zastanawiających słowach o Trzaskowskim

Wybory prezydenckie, zgodnie z oczekiwaniami rozstrzygną się w drugiej turze. Do urn pójdziemy ponownie 12 lipca. Donald Tusk wciąż wierzy w zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego, mimo, że ten w pierwszej turze został wręcz zdeklasowany przez Andrzeja Dudę.

Zarówno Duda, jak i Trzaskowski próbują przekonać do siebie wyborców innych kandydatów z pierwszej tury. Obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a także Rafał Trzaskowski puszczają oczko między innymi do Konfederacji, czyli wyborców Krzysztofa Bosaka.

Swoje “trzy grosze” wtrącił także Donald Tusk, który udzielił rad Rafałowi Trzaskowskiemu. Jedna z nich jest zaskakująca dla niektórych wyborców.

“Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie (…) Mam tylko jedną i dość ogólną radę. Rafale, mów tylko to w co wierzysz i walcz do końca” – przyznał Donald Tusk w wywiadzie dla natemat.pl.

Wielu przeciwników Trzaskowskiego zastanawia się, co miał na myśli Tusk? Czy Rafał Trzaskowski w niektórych kwestiach – na przykład w przypadku obietnic wyborczych mija się z prawdą? “Mów tylko to w co wierzysz” to słowa, które można różnie odbierać. Czy były przewodniczący Platformy Obywatelskiej na pewno pomoże takim stwierdzeniem zwyciężyć Trzaskowskiemu nad Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich?

źródło: natemat.pl, Twitter, materiały prasowe

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

  1. W jednym zgadzam się z panem, ze wygra PAD .Trzaskowski nigdy nie był wiarygodny i rzetelny jego prawdomówność nie jest uczciwa i nie poparta jego postepowaniem co do jego programu ,ktorego w rzeczywistoci nie ma ,rzuca sloganami fałszywymi licząc na swoich wyborców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here