Szymon Hołownia odkrył wszystkie karty. Na taką deklarację czekali jego wyborcy

Trwają przygotowania do drugiej tury wyborów prezydenckich, a także polityczne przepychanki. Wszyscy zastanawiają się, od kogo elektorat przejmie Andrzej Duda, a od kogo Rafał Trzaskowski. Część zagadki właśnie się wyjaśniła. Szymon Hołownia zagłosuje przeciwko Andrzejowi Dudzie, a także powołuje własny ruch. Cel? Start w wyborach parlamentarnych i zmiana Polski na lepsze.

Szymon Hołownia odkrył wszystkie karty

Na taką deklarację czekali wyborcy Hołowni, a z pewnością także Rafała Trzaskowskiego, on sam, oraz jego polityczne zaplecze. Szymon Hołownia przyznał dziś otwarcie, że w drugiej turze wyborów zagłosuje przeciwko Andrzejowi Dudzie. Choć Hołownia nie poparł otwarcie Trzaskowskiego, to nie ulega wątpliwości, że zdecydowana część jego elektoratu zagłosuje podobnie, jak sam Hołownia.

“Nie mam w swojej turze swojego kandydata, ale na wybory pójdę i oddam głos. Ten głos oddam, jak już wielokrotnie miałem w polskich warunkach przywilej robić, nie za czymś, a przeciwko czemuś. Oddam ten głos przeciwko wizji Polski i prezydentury, którą prezentował przez ostatnich pięć lat Andrzej Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość” – przyznał Hołownia.

To jedna z ważniejszych informacji w trwającej kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich. W końcu Szymon Hołownia zgromadził poparcie ponad 13% obywateli, które mogą być kluczowe w kontekście rozstrzygnięcia wyborów. To jednak nie jedyna informacja, którą Hołownia dziś się podzielił. Zapowiedział także start nowego ruchu – Polska 2050, którego celem jest start w najbliższych wyborach parlamentarnych.

“Ta nazwa mówi wszystko o tym, co chcemy robić. Polska – bo to jest nasz dom i chcemy ją budować. 2050 – bo mniej więcej 30 lat to czas pokolenia. Chcemy, żebyśmy połowę XXI wielu osiągali jako ludzie mądrzejsi, głębsi, w Polsce, która jest zielona, solidarna, demokratyczna i bezpieczna” – tłumaczy Szymon Hołownia.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Szarlotka jak z dawnych czasów. Poznaj super przepis

Szarlotka to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze pieczone ciasto w naszym kraju....

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here