Szumowski zmienia obostrzenia. Od dzisiaj więcej osób zwolnionych z obowiązku noszenia maseczek

0
18810
Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia wciąż na kilku frontach walczy z koronawirusem. Raz, to próba zatrzymania na nowo rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Dwa, to zadbanie o odpowiednią czujność Polaków. Wraz ze wzrostem temperatur, większość Polaków zapomniała o COVID-19. Poluzowaliśmy dotychczas stosowane standardy w walce z pandemią. Zatłoczone sklepy, skwery, czy parki to coraz częstszy widok na ulicach miast, czy miasteczek. Problem w tym, że koronawirus wciąż czyha na nasze zdrowie. Łukasz Szumowski ostrzega, ale jednocześnie Ministerstwo Zdrowia wydało zarządzenie, w którym znosi obowiązek zasłaniania ust i nosa przez niektóre osoby.

Łukasz Szumowski i Ministerstwo Zdrowia znoszą obowiązek maseczek dla niektórych osób

Do tej pory, większość Polaków mogła czuć się zdezorientowana, czy należy zasłaniać usta i nos, czy jednak nie. Przepisy nie były w tej kwestii klarowne i jak to zwykle, w polskim prawie bywa, można je było interpretować na różne sposoby.

Teraz Ministerstwo Zdrowia i Łukasz Szumowski ucięli wszelkie spekulacje. Na ministerialnej stronie internetowej pojawiło się rozporządzenie, które zwalnia niektóre grupy osób z obowiązku noszenia maseczek, czy innych sposobów na zasłonienie ust i nosa.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że wszyscy mamy obowiązek noszenia maseczek, za wyjątkiem osób:

  • Którym przeszkadza w tym stan zdrowia
  • Wykazują zaburzenia rozwoju
  • Wykazują zaburzenia psychiczne
  • Posiadają jakikolwiek stopień niepełnosprawności intelektualnej
  • Mają trudności z samodzielnym założeniem, czy zdjęciem maseczki

Te same restrykcje i wyłączenia dotyczą także kwestii zakładania rękawiczek jednorazowych, na przykład podczas zakupów.

Należy jeszcze raz podkreślić, że Łukasz Szumowski apeluje do Polaków o ostrożność i nie zapominanie, że nie zwalczyliśmy jeszcze groźnego przeciwnika, jakim jest koronawirus. Przy świetnej pogodzie za oknem łatwo o chwilę zapomnienia, a ta może mieć opłakane skutki dla naszego zdrowia, czy życia.

źródło: Ministerstwo Zdrowia, materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here