Rosyjski milioner wyznacza nagrodę za „głowę Putina”

0
13694

Rosyjski milioner Alexander Konanykhin zamieścił w mediach społecznościowych nietypowe ogłoszenie. Oferuje on bowiem 1 milion dolarów nagrody dla funkcjonariusza, który zatrzyma prezydenta Władimira Putina żywego lub martwego.

Milion dolarów za Putina żywego lub martwego!

Napięta sytuacja w Ukrainie sprawia, że pojawiają się coraz to śmielsze pomysły na to, jak powstrzymać Władimira Putina przed dalszymi atakami zbrojnymi na Ukrainę. Rosyjski biznesmen Alexander Konanykhin, mieszkający na stałe w USA, wpadł na pewien pomysł. Na swoim profilu na Facebooku opublikował wiadomość, w której informuje, że:

Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerowi/oficerom, który/którzy, wypełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje/aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego w świetle rosyjskiego i międzynarodowego prawa.

Olbrzymia nagroda za Putina

Alexander Konanykhin decyzję o wyznaczeniu nagrody pieniężnej za zatrzymanie rosyjskiego przywódcy argumentuje słowami:

Putin nie jest prezydentem Rosji, ponieważ doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania budynków mieszkalnych w Rosji, a następnie naruszył Konstytucję, likwidując wolne wybory i mordując swoich przeciwników.

Kim jest Alexander Konanykhin

Alex Konanykhin to przedsiębiorca i były bankier – swoją karierę rozpoczął od założenia prywatnego banku w Rosji pod koniec rządów komunistycznych; był założycielem, współwłaścicielem i prezesem Rosyjskiego Banku Giełdowego. W wieku zaledwie 25 lat posiadał ponad 100 firm wartych około 300 milionów dolarów. Wraz z żoną opuścił swoją ojczyznę w 1992 roku, a siedem lat później otrzymał azyl polityczny w USA.

DZISIAJ GRZEJE:  Kolejna tura rozmów Ukraina - Rosja właśnie trwa. Ukraina przedstawia konkrety

Zapraszamy na stronę www.twojekarteczki.pl – znajdziecie tam kartki na każdy dzień tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here