Poseł PiS uderza w Trzaskowskiego. Przypomniał jego słowa o homoseksualistach

0
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski

Kampania prezydencka nabiera rozpędu. Do wyborów prezydenckich w Polsce pozostało 15 dni. Widać olbrzymią aktywność poszczególnych elektoratów, a także posłów, którzy starają się pomóc swoim kandydatom. Dominik Tarczyński przypomniał nawet słowa Rafała Trzaskowskiego sprzed wyborów na urząd Prezydenta Warszawy. Trzaskowski odważnie wypowiedział się wówczas o homoseksualistach. Czy podtrzymuje swój pomysł?

Trzaskowski udzieli ślubu homoseksualistom? Poseł PiS nie ma wątpliwości

Wydaje się, że Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości nie ma najmniejszych złudzeń, że jeśli Rafał Trzaskowski zostanie Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, będzie zabiegał o zwiększenie praw par homoseksualnych. W tym także prawa do ślubów. Poseł PiS przypomniał wypowiedź Trzaskowskiego z 2018 roku, kiedy ten ubiegał się o fotel Prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski w programie „Kropka nad i” u Moniki Olejnik w zaskakujących słowach odniósł się do propozycji ślubów homoseksualnych w Polsce. Obecnie już tak odważnego języka nie stosuje, ale wyborcy, zwłaszcza Ci bardziej konserwatywni nie zapominają tych słów.

Czy Pan sobie wyobraża siebie, jako człowieka, który udziela ślubów parom tej samej płci? – zapytała Monika Olejnik. Na odpowiedź Rafała Trzaskowskiego długo nie musieliśmy czekać. Po chwili zastanowienia odparł wówczas: Trzeba by było w tym momencie zmienić prawo w Polsce (…) Bardzo bym chciał być pierwszym Prezydentem Warszawy, który takiego ślubu mógłby udzielić.

Wszyscy zastanawiają się więc, czy Rafał Trzaskowski po ewentualnym zwycięstwie w wyborach prezydenckich, podtrzyma swój pomysł i będzie zabiegał o prawa do ślubów par homoseksualnych?

Źródło: Twitter, TVN24

DZISIAJ GRZEJE:
Surowe kary za nieodpowiednio wykorzystany bon turystyczny. Nawet 3 lata więzienia i milion złotych do zapłaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here