Kaczyński szykuje niespodziankę? To może być początek końca rządu Prawa i Sprawiedliwości

0
7674
Jarosław Kaczyński i rozłam w PiS?

W ostatnich godzinach nie ma praktycznie portalu internetowego, który nie rozpisywałby się o spotkaniu, w którym udział wzięli Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Tematem dyskusji miała być zbliżająca się rekonstrukcja rządu. Tymczasem w mediach społecznościowych aż gotuje się od różnych opinii. Zdaniem posłanki Koalicji Obywatelskiej, Kaczyński może postawić wszystko na jedną kartę, a to spowodowałoby rozpad rządu PiS.

Jarosław Kaczyński pod ścianą?

Coraz częściej na Twitterze, a zwłaszcza wśród polityków Koalicji Obywatelskiej krążą opinie, że Jarosław Kaczyński chciałby pozbyć się Zbigniewa Ziobro. Problemem dla Prezesa Prawa i Sprawiedliwości ma być jednak formacja Ziobry, Solidarna Polska, która wstawiłaby się za Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, tym samym występując z rządu.

Gdyby informacje się potwierdziły, to byłby to nie pierwszy problem rządu PiS. Dlatego, że już wcześniej mówiło się o sporych tarciach, pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Porozumieniem Jarosława Gowina.

DZISIAJ GRZEJE:  Krystyna Janda tym razem przegięła. Wprost obraziła miliony Polaków

Wiadomości są jednak mocno nieoficjalne. Wszystko polega na opiniach, pojawiających się w mediach społecznościowych. Póki co nikt z rządu ich nie potwierdził. Milczy także samo Prawo i Sprawiedliwość.

Zaskakujący jest jednak post Kamili Gasiuk-Pihowicz, która potwierdziła te rewelacje.

Wydaje się więc, jeśli Jarosław Kaczyński zdecyduje się wyrzucić z rządu Zbigniewa Ziobro, to może to być początek końca Prawa i Sprawiedliwości. Mniejszościowy rząd niepełnej Zjednoczonej Prawicy mógłby mieć spore kłopoty w Sejmie z procedowaniem dalszych ustaw.

DZISIAJ GRZEJE:  Jak mieszka Barbara Kurdej-Szatan? Widok zapiera dech w piersiach

źródło: Twitter, mat. prasowe 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here