Jarosław Kaczyński upubliczni aneks do raportu z likwidacji WSI? Mocne stanowisko

0
3043
Jarosław Kaczyński o WSI

Temat aneksu do raportu z likwidacji WSI wraca jak bumerang. Jakiś czas temu, Antoni Macierewicz apelował o jego upublicznienie. Tym razem, głos zabrał Jarosław Kaczyński. Wstrząsające słowa wygłosił na antenie Telewizji Trwam. Na pytania odnośnie odtajnienia aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, były Premier Rzeczypospolitej Polskiej nie pozostawia złudzeń. Dokument wstrząsnąłby opinią publiczną, dlatego też, póki co nie zostanie opublikowany.

Kaczyński nie pozostawia złudzeń ws. aneksu do raportu WSI

Aneks został sporządzony przez Antoniego Macierewicza, który mimo, iż zna treść dokumentu, nie jest upoważniony do jego publikacji. Wówczas mógłby zostać oskarżony za zdradę tajemnicy państwowej. Treść aneksu znana jest także między innymi obecnie urzędującemu Prezydentowi, Andrzejowi Dudzie. Zna go także Jarosław Kaczyński, który potwierdził to na antenie Telewizji Trwam.

Jakiś czas temu Antoni Macierewicz apelował o upublicznienie dokumentu, gdyż jego zdaniem, obywatele mają prawo poznać mechanizmy, które rządziły Polską. 

„Naród ma prawo poznać mechanizmy, które rządziły tym co nazywano III Rzeczpospolitą, a co było w istocie kontynuacją w dużym stopniu czasów PRL-owskich, w wielu wymiarach dominacji agentury rosyjskiej nad życiem gospodarczym, społecznym i politycznym Polski” – mówił w 2018 roku Antoni Macierewicz. 

Po dwóch latach temat kolejny raz wraca na tapetę – tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Jarosław Kaczyński wygłosił swoje stanowisko na antenie Telewizji Trwam. Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że ogłaszanie treści aneksu jest sprzeczne społecznemu interesowi. Powiedział także odważnie, że czym później dokument zostanie upubliczniony, tym lepiej. Wszyscy zastanawiają się, jakie nazwiska znajdują się w aneksie. Spekulacjom, w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin zapewne nie będzie widać końca.

 

źródło: Telewizja Trwam, Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here