Dziennikarka Gazety Wyborczej wściekła na TVP. Skandaliczne porównanie?

1
2279
Gazeta Wyborcza, TVP
Dziennikarka Gazety Wyborczej atakuje TVP

Telewizja Polska po raz kolejny znajduje się pod niemalże artyleryjskim ostrzałem. Wszystko za sprawą przeciwników „Dobrej zmiany”. TVP atakowana jest tym razem za materiał o Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeju Dudzie, który został wyemitowany podczas głównego wydania Wiadomości TVP. Padają kolejny raz zarzuty o brak obiektywizmu. Pojawiają się także określenia „reżimowa telewizja”, czy nawet wywołujące skrajne emocje porównania do Korei Północnej. W sprawę zaangażowała się też dziennikarka Gazety Wyborczej, która dorzuciła swoje „pięć groszy”.

Dominika Wielowieyska atakuje TVP

Nie od dziś wiadomo, że Gazeta Wyborcza i TVP to dwie, mocno zwaśnione strony. W ostatnich latach zarówno jedni, jak i drudzy „częstowali” się różnego rodzaju uszczypliwościami. Jednak tak ostro, jak teraz, wydaje się, że jeszcze nie było. Dominika Wielowieyska porównała Telewizję Polską… do północnokoreańskiej.

Wszystko za sprawą wyemitowanego w głównym wydaniu Wiadomości TVP materiału o Andrzeju Dudzie. Został w nim zaprezentowany program wyborczy obecnie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podsumowano także jego pięć lat prezydentury. Nie wszystkim, w tym także, Wielowieyskiej ten materiał się spodobał. Ba, zdecydowana większość opozycji jest nim wręcz oburzona.

Wszyscy kolejny raz szturmują na TVP. Pojawiają się prześmiewcze komentarze, że 2 miliardy złotych poszły na propagandę Jacka Kurskiego. Niektórzy przeciwnicy TVP wypowiadają się w nieco bardziej dyplomatycznych słowach. Zarzucają brak obiektywizmu i sprzyjanie partii rządzącej. Na ostry komentarz zdecydowała się za to przytaczana przez nas dziennikarka Gazety Wyborczej.

„Dopiero teraz obejrzałam spot wyborczy PAD, omyłkowo wyemitowany w „Wiadomościach”. Telewizja północnokoreańska powinna być dumna ze swoich naśladowców w Warszawie” – napisała na swoim Twitterze, Dominika Wielowieyska.

Cały komentarz wygląda na żartobliwy, choć z pewnością taki nie jest. Da się z niego wyczytać wściekłość dziennikarki, jak i całego środowiska Gazety Wyborczej po tym, co zrobiła TVP. A Wy jak uważacie? Czy materiał o Andrzeju Dudzie nie powinien pojawić się w głównym wydaniu Wiadomości TVP?

Prawie pięciominutowe nagranie możecie zobaczyć poniżej. Czekamy na Wasze opinie!

1 KOMENTARZ

  1. A mnie to bardzo cieszy jak wielowsiowa się wscieka, znaczy się wszystko idzie w dobrym kierunku. Zostanie jeszcze rozpirze nie dziadowskiego komuszego sędziów ego towarzystwa i repolonizacja mediów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here