Andrzej Duda może się pakować? Trzaskowski triumfuje po materiale opublikowanym w TVN

2
Andrzej Duda
Andrzej Duda

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Choć jeszcze niedawno wydawało się, że Andrzej Duda może zwyciężyć w pierwszej turze wyborów. Teraz jednak sytuacja, dla obecnie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej stała się niezwykle skomplikowana. Systematycznie poparcie zwiększa Rafał Trzaskowski, a w szeregach Prawa i Sprawiedliwości zapalona została już nie pomarańczowa, a z pewnością czerwona lampka ostrzegawcza. Po dzisiejszym materiale TVN, Andrzej Duda może być zaszokowany.

Andrzej Duda może się pakować?

Duda ubiega się o reelekcję. Coraz bardziej prawdopodobne jest jednak to, że po pięciu latach swojej prezydentury, będzie musiał opuścić Pałac Prezydencki. Czy rozgości się w nim Rafał Trzaskowski? Niewykluczone.

Dzisiaj stacja TVN opublikowała nowy sondaż, który na jej zlecenie przeprowadził Kantar. Wynika z niego, że obaj Panowie – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski znaleźli się na przeciwnych biegunach. Obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stracił sporo poparcia, a Trzaskowski buduje je w niezwykle imponującym tempie.

Według Kantaru, Andrzej Duda może obecnie liczyć na 40% poparcie w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Rafał Trzaskowski przekroczył już 30% i w tej chwili mógłby liczyć na 32% wszystkich głosów, a przecież do wyborów zostało jeszcze dziesięć dni. Jeżeli poparcie Trzaskowskiego będzie rosło w takim tempie, to w obozie Prawa i Sprawiedliwości będzie się robiła coraz bardziej nerwowa atmosfera.

Już i tak jest mocno napięta, bowiem równy miesiąc temu Andrzej Duda w sondażu zrealizowanym dla TVN-u miał 51%, a Rafał Trzaskowski tylko 17%. Czy po wczorajszej debacie prezydenckiej, taka tendencja wzrostowa dla Trzaskowskiego, a spadkowa dla Dudy się utrzyma? Z pewnością będzie bardzo ciekawie.

Na chwilę obecną to Trzaskowski ma więcej powodów do radości. Jedno jest pewne – szykuje się nam druga tura wyborów prezydenckich. Według sondażu Kantar, w potencjalnej, bezpośredniej rywalizacji Dudy z Trzaskowskim jest remis, po 48%. 4% wyborców wciąż nie zdecydowało, którego z nich poprze w II turze.

źródło: Kantar, TVN, materiały prasowe

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here