Z OSTATNIEJ CHWILI! Tragiczny wypadek na moście DK50. Nie żyje 23-letni kierowca osobówki

0
2894

W poniedziałkowy poranek, 27 października 2025 roku, na moście w ciągu drogi krajowej nr 50 pomiędzy Nowym Kamionem a Wyszogrodem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką śmierć poniósł 23-letni mężczyzna.

Około godziny 6:00 rano kierujący osobowym Audi A4, mieszkaniec powiatu płockiego, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Na moście, gdzie nie ma możliwości ominięcia przeszkody, doszło do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarową Scanią.

DZISIAJ GRZEJE:  Noworodek spadł z czwartego piętra. Szokujące ustalenia śledczych – wśród podejrzanych 5-latka

Siła uderzenia była ogromna. Samochód osobowy został doszczętnie zniszczony, a jego kierowca poniósł śmierć na miejscu. 52-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy – nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale pozostawał w szoku.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe: straż pożarną, policję i zespół ratownictwa medycznego. Droga krajowa nr 50 została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja wprowadziła objazdy przez miejscowości Śladów, Sochaczew, Januszew i Iłów. Utrudnienia trwały kilka godzin – ruch przywrócono dopiero przed południem.

DZISIAJ GRZEJE:  90-letni właściciel zakładu pogrzebowego napadnięty. Z domu skradziono 2 miliony złotych

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, pod nadzorem prokuratury, prowadzą czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tragedii. Na razie nie wiadomo, co spowodowało zjazd młodego kierowcy na przeciwny pas ruchu – brane są pod uwagę różne hipotezy, w tym nadmierna prędkość, chwilowa nieuwaga lub zasłabnięcie.

To kolejne śmiertelne zdarzenie na trasie DK50 – jednej z najbardziej obciążonych dróg tranzytowych w województwie mazowieckim. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na mostach i wąskich odcinkach, gdzie margines błędu jest minimalny.

DZISIAJ GRZEJE:  „Zabrało ją niebo...” — Starachowice żegnają 35-letnią Paulinę, która zginęła w tragicznym wypadku w fabryce MAN Bus

– Każda chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Prosimy kierowców, by dostosowywali prędkość do warunków i nie ryzykowali manewrów wyprzedzania w miejscach niedozwolonych – przypomina oficer prasowy KPP w Sochaczewie.

Czerwony samochód ciężarowy marki Scania z uszkodzoną kabiną stoi na moście, obok pracują strażacy w odblaskowych kamizelkach.

DZISIAJ GRZEJE:  Zaginieni nastolatkowie z Koluszek odezwali się do bliskich. Mogą przebywać w Czechach

Strażacy w mundurach pracują przy wypadku drogowym na moście, obok uszkodzonego samochodu i wozu strażackiego.

Czterech strażaków pracuje przy wypadku drogowym, obok uszkodzonego samochodu, na ruchliwej drodze.

DZISIAJ GRZEJE:  Horror pod Ostrowem Wielkopolskim. Syn i wnuk więzili i bili 72-letnią kobietę w jej własnym domu

DZISIAJ GRZEJE:  Testował 600 konne BMW. Rozbił je i 8 innych aut. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR - Zdjęcia