Radosław Sikorski mocno uderza w Dudę. Mówi dlaczego nie powinien być Prezydentem

0
8541
Radosław Sikorski atakuje Dudę

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Zgodnie z przewidywaniami, nie udało się w niej wyłonić nowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Choć Andrzej Duda otrzymał o około 13 procent głosów więcej, niż Rafał Trzaskowski, to obaj Panowie spotkają się w drugiej turze. Ta została zaplanowana na 12 lipca. Kampania wyborcza trwa więc na nowo, a swoje „trzy grosze” wtrąca Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski mocno o Andrzeju Dudzie

Były Minister Spraw Zagranicznych w dosadnych słowach zaatakował Andrzeja Dudę. Radosław Sikorski przypuścił kontrę po tym, jak Andrzej Duda w niezbyt dyplomatycznych słowach wyraził się o Rafale Trzaskowskim. Trzeba przyznać, że w politycznym kotle zaczyna się gotować. Wydaje się, że na nic słowa obu stron o zaniechaniu brudnej kampanii.

Andrzej Duda mocno skwitował Rafała Trzaskowskiego. Obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stwierdził, że jego kontrkandydat w drugiej turze mówi o złodziejstwie, a sam przecież zasiadał w rządzie, który kradł 50 miliardów złotych podatku VAT.

Na te słowa obojętny nie pozostał Radosław Sikorski. Były już Minister Spraw Zagranicznych uderzył w Dudę w stylu, do którego już przyzwyczaił.

„Bezczelny oszczerca nie powinien być prezydentem RP” – napisał ostro na swoim Twitterze Sikorski.
 
Co ciekawe, według nieoficjalnych informacji sztab Rafała Trzaskowskiego szykuje pozew w trybie wyborczym przeciwko Andrzejowi Dudzie – właśnie za słowa o złodziejstwie. 
 
Z pewnością to dopiero początek kampanii wyborczej przed drugą turą. Mało prawdopodobne wydaje się, że obie strony zamiast wzajemnych ataków, zaczną merytoryczną dyskusję. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here