Świat polskiej telewizji i kulinariów został wstrząśnięty tragiczną wiadomością o śmierci 17-letniej Aleksandry S., uczestniczki programu „MasterChef Nastolatki”. Nastolatka zaginęła 28 lutego 2025 roku, a po kilku dniach intensywnych poszukiwań jej ciało odnaleziono w gminie Olsztynek. Okoliczności tej tragedii wciąż są badane przez prokuraturę, jednak wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.
Zaginięcie i poszukiwania
Aleksandra była uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Zaginęła 28 lutego 2025 roku, co wzbudziło ogromne poruszenie wśród rodziny, przyjaciół oraz lokalnej społeczności. Poszukiwania prowadzone były intensywnie przez służby oraz wolontariuszy. Informacje o zaginięciu nastolatki pojawiały się w mediach i na portalach społecznościowych, gdzie liczni internauci angażowali się w rozpowszechnianie apeli o pomoc w odnalezieniu dziewczyny.
Niestety, 1 marca w nocy odnaleziono ciało Aleksandry na terenie posesji w gminie Olsztynek. Mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, nie udało się już jej pomóc.
Śledztwo w sprawie śmierci
Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe prowadzi postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci nastolatki. Sekcja zwłok, zaplanowana na 3 marca, ma dostarczyć kluczowych informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny tragedii. Obecnie śledczy nie wskazują na udział osób trzecich, jednak dochodzenie nadal trwa.
Kim była Aleksandra S.?
Aleksandra S. dała się poznać jako niezwykle utalentowana i ambitna młoda osoba. Brała udział w pierwszej edycji „MasterChef Nastolatki”, gdzie zachwycała jurorów swoją pasją do gotowania. Poza talentem kulinarnym była również aktywna społecznie – wraz z koleżankami założyła grupę „Złote Wsparcie”, która organizowała pomoc dla seniorów i kombatantów.
Miała przed sobą obiecującą przyszłość i marzenia, które chciała realizować. Jej śmierć jest ogromnym ciosem dla rodziny, przyjaciół oraz całej społeczności.
Reakcje społeczności i mediów
Wiadomość o tragicznej śmierci Aleksandry wywołała falę poruszenia w mediach społecznościowych. Wiele osób, w tym uczestnicy i jurorzy „MasterChef Nastolatki”, wyraziło swój żal i współczucie dla rodziny. Internauci masowo publikują kondolencje, podkreślając, jak wspaniałą osobą była Aleksandra i jak wiele jeszcze mogła osiągnąć.
W Olsztynku organizowane są inicjatywy upamiętniające Aleksandrę, w tym symboliczne zapalanie świec oraz spotkania upamiętniające jej działalność społeczną.











































