Tomasz Lis odniósł się do wpadki Trzaskowskiego w barze. “Pomylił adres”

Tomasz Lis regularnie komentuje polityczną rzeczywistość na Twitterze. W jednym z ostatnich wpisów odniósł się do żenującej sceny, jaką odegrał w jednym z nadwiślańskich lokali Rafał Trzaskowski. Nie pochylił się jednak nad winą prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski krzyczał do DJ-a jednego z warszawskich barów: – To jest moje miasto! Zmień tę muzykę. Na opozycji nikogo to jednak nie oburzyło. Tym bardziej, że “Gazeta Wyborcza” od razu skomentowała sprawę i wytłumaczyła tym, którzy mieli wątpliwości, że nie było to bucowate zachowanie prezydenta stolicy, a “wykazanie się luzem i dystansem”.

Wątpliwości nie ma również Tomasz Lis. Rzecz jasna, redaktor naczelny “Newsweeka” uważa, że problem tradycyjnie wyolbrzymiły prorządowe media. W serwisie Twitter czytamy, że podobny apel Rafał Trzaskowski powinien wystosować do kogoś innego.

Tomasz Lis: Trzaskowski pomylił adresy

Trzaskowski pomylił adres. O zmianę repertuaru trzeba prosić dj-a, ale tego najważniejszego, z Nowogrodzkiej . – Zmień płytę, gościu, bo to jest mój kraj – napisał na Twitterze Lis.

Tradycyjnie zatem dziennikarze wspierający opozycję nie dostrzegają niczego złego w żenujących zachowaniach ludzi, którym są przychylni. Natychmiast jednak przekierowują na uwagę na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Lis jest w takim obracaniu kota ogonem mistrzem.

Gdyby jednak spojrzeć na sprawę naprawdę obiektywnie, gołym okiem widać na nagraniu, że Rafał Trzaskowski chce rządzić prywatnym lokalem i rozstawiać wszystkich po kątach, gdyż jest prezydentem miasta i “to jest jego miasto”. Aż wierzyć się nie chce, że tak ewidentne przejawy bycia bufonem, nadużywania władzy i pogardzania ludźmi, ktoś jest w stanie przedstawiać jako wykazywanie się dystansem.

Co napisałby Tomasz Lis, gdyby w podobnej sytuacji nagrany został polityk z PiS? Czyż nie oglądalibyśmy oburzonych dziennikarzy i celebrytów rozkręcających hasztagi i pozujących z głupawymi kartkami z napisem wymyślonym na przekór niesfornemu politykowi, na przykład “#ToNaszeMiasto”? Z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzamy, że tak właśnie by było. Hipokryzja niektórych nie zna jednak granic. Dlatego po prostu dajmy im się, po raz kolejny, wyszaleć.

Zobacz również

Najnowsze wpisy

Sok z kapusty i jego magiczne właściwości. Zobacz na...

Sok z kapusty należy do niesamowicie zdrowych rzeczy, jednak przez lwią część z nas...

Przepis na chinkali, czyli gruzińskie pierogi. W niczym nie...

Gruzińska kuchnia jest fantastyczna i każdy, kto jej spróbował, potwierdza tę teorię. Jednym z...

Legendarna zalewajka. Treściwa zupa, która zachwyci każdego

Zalewajka to legendarna już zupa, która może w swoim smaku oraz wyglądzie bardzo przypominać...

Hit! Ciasto bez pieczenia z zaledwie czterech składników

Ciasta bez pieczenia bywają bardzo proste do przygotowania i to jest ich największą siłą....

Przepis na hiszpańskie churros. Idealne na Tłusty Czwartek

Churros to tradycyjne hiszpańskie słodkie przekąski, które zyskały ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi...

Kotlety francuskie, czyli pierś z kurczaka z wyrazistymi dodatkami

Kotlety francuskie to świetna alternatywa dla zwykłych kotletów z piersi kurczaka, które podaje się...

Popularne kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here