Boniek zamieścił na Twitterze wpis i chyba pożałował. „Jest, wyszedł z nory”

0
2202
Zbigniew Boniek PZPN

Zbigniew Boniek nie może już liczyć na przychylność znacznej większości piłkarskich fanów w naszym kraju. Prezes PZPN poważnie podpadł rodakom zwłaszcza przez polityczne komentarze.

Były piłkarz Juventusu, Romy i reprezentacji Polski stracił sympatię milionów, w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wcześniej również był krytykowany, ale nie na taką skalę. Coś jednak strzeliło mu do głowy tuż przed wyborami prezydenckimi. Wyraził m.in. pogardę dla „niewykształconych ludzi ze wsi” głosujących na Andrzeja Dudę. Później tłumaczył, że to po prostu fakt statystyczny.

Zbigniew Boniek zmieszany z błotem na Twitterze

Na nic jednak ironiczne wyjaśnienia ze strony szefa PZPN. Tym bardziej, że nie zatrzymuje się w swoich działaniach. Krytyka wzrasta tym bardziej, gdy reprezentacja Polski prezentuje bardzo mizerny poziom. Co ciekawe, Boniek zamieszcza na Twitterze posty niemal wyłącznie wtedy, gdy jest za co kadrę chwalić. W trudnych momentach woli milczeć.

DZISIAJ GRZEJE:  Erkan Meric na najnowszych zdjęciach. Fani aktora przecierają oczy ze zdumienia

Nie inaczej było dziś rano. Zbigniew Boniek uznał najwyraźniej wygraną z Bośnią i Hercegowiną grającą drugim składem za niebywały sukces. I przy okazji wbić szpileczkę tym, którzy na co dzień krytykują kadrę Jerzego Brzęczka. – Spokojnie… tylko spokojnie – napisał Boniek, załączając wymowne emotikonki.

Kibice nie są jednak spokojni. Chociażby dlatego, że była to nasza pierwsza wygrana w Lidze Narodów (gramy tam od jesieni 2018 r.), a i styl pozostawiał wiele do życzenia. Ale Zbigniew Boniek nie jest typem człowieka, który dobrze znosi jakąkolwiek krytykę. Nie ma także tendencji do samokrytyki. To wiedzą antyfani prezesa PZPN, którzy usiłują sprowadzić go na ziemię:

https://twitter.com/Przemo00500192/status/1303228018387755009

Jak widać, nie brakuje również nawiązań do sporu Bońka z „Gazetą Polską”. Tam opisano jego działania z czasów PRL. Zanim jednak zapadł wyrok co do prawdziwości tych doniesień, Zbigniew Boniek wystąpił z wnioskiem o… całkowite zakazanie dziennikarzowi rzeczonego tytułu publikowania informacji dotyczących obecnego prezesa PZPN. Nic więc dziwnego, że w wielu Polakach – pamiętających przecież cenzurę z czasów PRL – takie działanie wzbudziło silny sprzeciw. Kibice już zastanawiają się, jak Boniek będzie Twittował po meczu z Hiszpanią na Euro.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here