Kiedy obostrzenia zostaną zniesione? Szokująca odpowiedź ministra zdrowia

0

Kiedy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony? Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził jednoznacznie. Jego odpowiedź zszokowała Polaków.

Do dotychczas wprowadzonych przez rząd nakazów dodano już kolejny. Teraz nie tylko będziemy musieli korzystać z rękawiczek i ustawiać się w kolejkach do sklepów czy punktów obsługi.

Właśnie dziś, 16 kwietnia w życie wszedł nowy obowiązek. Nakaz odnosi się do osób dorosłych oraz dzieci powyżej 4. roku życia. A dotyczy przymusowego noszenia maseczek ochronnych, a dokładnie zasłania twarzy i nosa, jeśli poruszamy się w miejscu publicznym.

ZOBACZ TEŻ: Poczta Polska w ogniu krytyki: „nie kupujemy masek na poczcie!”

Łukasz Szumowski o zniesieniu obostrzeń

Kiedy obostrzenia zostaną zniesione? To pytanie zadawali sobie Polacy jeszcze zanim weszły one w życie. Dzisiaj odbyła się konferencja z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jego opinia w tej sprawie jest jednoznaczna, lecz jednocześnie niekonkretna: obostrzenia zostaną zniesione w chwili wynalezienia szczepionki.

Ta odpowiedź zdecydowanie nie zadowoliła Polaków. Co więcej była ona sporym zaskoczeniem. Z dnia na dzień przybywa informacji na temat nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Światowe media donoszą jednak, iż mimo to sytuacja związana z pandemią stopniowo się poprawia. Osób, które wróciły do zdrowia stale się zwiększa, zaś zgonów odnotowuje się coraz mniej.

ZOBACZ TEŻ: Czy maseczki ochronne faktycznie nas chronią? Rozwiewamy wątpliwości

DZISIAJ GRZEJE:
Jacek Sasin nie przebiera w słowach. W zdecydowany sposób zakpił z opozycji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here