Zmarł Terry Jones. Fani Monty Pythona zdruzgotani

0

Terry Jones, a właściwie Terence Graham Parry Jones zmarł 21 stycznia 2020 roku. Miał 77 lat. Członek grupy Monty Pythona od dłuższego czasu zmagał się z demencją. Choroba postępowała, ograniczając aktora coraz bardziej. Informację o śmierci Brytyjczyka poinformował jego agent.

Ta wiadomość ogromnie zasmuciła wszystkich fanów Terry’ego Jones’a jak i całej grupy Monty Pythona. Jak pisała rodzina aktora, Terry Jones zmarł „po długiej, niezwykle dzielnej, ale zawsze prowadzonej w dobrym humorze walce z rzadką formą demencji, FTD”. 

Terry Jones – członek grupy Monty Python

Jones nie był jedynie aktorem. Zajmował się również reżyserią oraz był znakomitym pisarzem. W trakcie studiów aktywnie działał on w grupach teatralnych. Tam też poznał resztę kolegów z powstałej później grupy Monty Python. Jej członkowie byli prekursorami serialów komediowych tego typu. Zaczęli swoją działalność pod koniec lat 60. W tym czasie stworzyli serial „Latający Cyrk Monty Pythona” oraz stworzone na jego podstawie filmy pełnometrażowe.

Aktor był jednym z sześciu członków grupy. W 1989 roku, tuż przed 20-leciem powstanie grupy zmarł Graham Chapman. Teraz ponad trzydzieści lat później odszedł Terry Jones. Pozostali członkowie grupy napisali ostatnie słowa do Terry’ego: „Żegnaj, drogi Terry J. Dwóch odeszło, jeszcze czterech. Z miłością, Terry G., Mike, John i Eric”.

ZOBACZ TEŻ: Zmarł Christopher Tolkien. Pisarz miał 95 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here