WOŚP zagra już 28. raz. Jak idą przygotowania do finału?

0

Już 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod kierownictwem Jerzego Owsiaka zagra swój już 28. finał. W tym roku impreza WOŚP odbędzie się również w Głogowie. Tegoroczna zbiórka pieniędzy ma pomóc w zapewnieniu  najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Fundusze zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To właśnie wtedy organizatorzy zebrali aż 175 938 717,56 złotych. Czy w tym roku rekord zostanie pobity?

WOŚP – będzie kolejny rekord?

Wielki finał WOŚP już za pasem. Na oficjalnej stronie organizacji możemy na bieżąco śledzić do tej pory zebraną kwotę. Ta wciąż się powiększa między innymi za sprawą współpracującego z organizacją Allegro. Do tej pory udało się zebrać kwotę wysokości przeszło 2 mln złotych.

Nic  więc dziwnego, że wspaniała inicjatywa WOŚP utrzymuje się w Polsce już od prawie 30 lat. Mimo wielu kontrowersji związanych z fundacją rodacy wciąż chętnie wspierają orkiestrę. Wspomniane aukcje internetowe tworzone za pośrednictwem strony Allegro. Co więcej często osiągając niewiarygodne kwoty. Obecnie najdroższą z takich aukcji jest licytacja repliki medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk. Jego cena wynosi teraz 52.300 złotych!

ZOBACZ TEŻ: Olga Tokarczuk. Czy ten gest poprawi jej wizerunek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here