Wirtualna Polska: debata prezydencka online już jutro

0

Dyskusje na temat przełożenia wyborów 2020 powoli cichną. Wszystko wskazuje jednak na to, że jednak odbędą się w terminie. A ten już coraz bliżej. Portal Wirtualna Polska już jutro przeprowadzi debatę z częścią kandydatów na prezydenta.

Jak już wiadomo z inicjatywą przełożenie tegorocznych wyborów wyszła opozycja obecnie będącej przy władzy partii PiS. Władze Prawa i Sprawiedliwości jednak nie widzą przeciwwskazań, by te odbyły się w planowanym terminie. Do dyskusji w tej sprawie przyłączyło się również wielu Polaków. Za pośrednictwem Internetu możemy dowiedzieć się, iż wielu z nich także jest przeciw organizacji wyborów. Co więcej gro z nich oficjalnie oświadczyło, iż na nie w ogóle nie pójdzie.

W TYM TEMACIE: Andrzej Duda o wyborach: PiS nie zmienia zdania

Portal Wirtualna Polska organizuje debatę online

Transmisja debaty na żywo ma odbyć się już jutro, tj. 2 kwietnia 2020 roku o godz. 14. Program poprowadzą Agnieszka Kopacz oraz Sebastian Ogórek. ich gośćmi będą Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń oraz Krzysztof Bosak. Kandydaci będą odpowiadać na zadane przez prowadzących pytania alfabetycznie. Każdy z nich będzie miał 90 sekund na odpowiedź. Głównymi tematami spotkania będą między innymi: kwestia organizacji wyborów oraz tarczy antykryzysowej.

Z jednej strony jesteśmy w kulminacyjnym punkcie kampanii wyborczej, a z drugiej życie polityczne ze zrozumiałych względów uległo zawieszeniu. Do tego coraz mocniej wybrzmiewają argumenty za przełożeniem terminu wyborów. I właśnie do zmierzenia się z tym tematem zaprosiliśmy wszystkich kandydatów – zapowiada Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP.

Liczymy – i do ostatniej chwili będziemy czekać – na przyjęcie zaproszenia ze strony Prezydenta Andrzeja Dudy, z którego sztabem jesteśmy w kontakcie. Uważamy, że głos głowy państwa zdecydowanie powinien wybrzmieć przy tak istotnej dla Polaków sprawie – dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Najnowszy sondaż na wybory prezydenckie 2020. Jaki wynik?

DZISIAJ GRZEJE:
Alaksandr Łukaszenka ostro uderza w Polaków. Jacek Czaputowicz przyznaje jak wygląda sytuacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here