„Wiedźmin”. Pierwsze reakcje fanów serialu

0
"Wiedźmin" - źródło: Filmweb

Najnowsza ekranizacja cyklu powieści Andrzeja Sapkowskiego narobiła dużego szumu w mediach na całym świecie. Co więcej, dziś – już tydzień po premierze – można śmiało powiedzieć o ogromnym sukcesie twórców serialu. „Wiedźmin” tak jak przypuszczano okazał się być wielkim hitem. 

Przeszło 18 lat temu powstała polska, filmowa wersja ekranizacji sagi o Wiedźminie. Jednak nie umywa się ona do amerykańskiej produkcji z tego roku. Mało tego, można by rzec, iż okazała się ona totalną porażką. Twórcy filmu mimo to nakręcili rok później kolejną część, która o dziwo miała nieco pozytywniejszy odbiór od poprzednika. Jednakże wciąż daleki ideałowi.

„Wiedźmin” wersji amerykańskiej miał swoją premierę 20 grudnia. Pierwszy sezon składa się z ośmiu godzinnych odcinków i jest dostępny przede wszystkim na platformie Netflix. Warto dodać, że prace nad kolejnym sezonem mają ruszyć już od nowego roku.

„Wiedźmin” – reakcje fanów

Oto najwyżej pozycjonowane komentarze fanów z portalu Filmweb. Zgadzacie się z nimi?

„Tutaj potrzeby jest ogromny budżet do stworzenia scenografii i efektów specjalnych, nie ma szans żeby powstało to w Polsce. No i obsada – W filmach potrzebni są aktorzy, nie celebryci”

„Nie bardzo rozumiem jak z tak zgrabnego materiału źródłowego jakim są dwa pierwsze tomy opowiadania i późniejsze tomy sagi zrobić tak niezdarny miszmasz. Ten serial ma zadatki na bycie dobrym, ale jest tragicznie pocięty”

„Serial wygląda doskonale. Pod względem technicznym odwalili kawał dobrej roboty, a co do scenariusza to chyba nie ma co się obawiać, w końcu WSZYSTKIE książki już od dawna są ukończone”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here