Rodzice zamordowanej Małgosi przeciwko filmowi o Tomaszu Komendzie

0

Wydarzenia z feralnej nocy sylwestrowej wstrząsnęły całą Polską. Od śmierci 15-letniej Małgosi w tym roku minęło 23 lata. 16 lat minęło od sprawy sądowej, w której niesłusznie skazano Tomasza Komendę na 25 lat pozbawienia wolności. W tym roku ma powstać o nim film.

Zbrodnia miała miejsce w noc sylwestrową z 1996/1997 rok na Dolnym Śląsku w miasteczku Miłoszyce. 15-letnia Małgosia K. została brutalnie zgwałcona, po czym zostawiona na mrozie. Dziewczyna żyła jeszcze przez kilka godzin.

Tomasz Komenda nigdy nie przyznał się do zbrodni. W marcu 2018 roku zwolniono mężczyznę z aresztu warunkowo. 2 miesiące później uznano go za niewinnego. Teraz na ławie oskarżonych siedzą Ireneusz M. i Norbert B. Jednak do dziś sprawa pozostaje nierozwiązana, bowiem obaj oskarżeni nie przyznają się do winy.

Tomasz Komenda – „25 lat niewinności”

Według wyników sondażu opublikowanych również w marcu 2018 roku przez portal WP.pl o sprawie Tomasza Komendy słyszało wówczas 89% Polaków. Wspomnienia niesłusznie skazanego spisał  Grzegorz Głuszak w książce „25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy„. Film o tym samym tytule ma ukazać się we wrześniu tego roku produkcją stacji TVN.

Jak się okazuje rodzice zamordowanej Małgosi są stanowczo przeciwni ukazaniu się produkcji. Złożyli oni już wniosek sądowy:o powstrzymanie produkcji filmu produkcji TVN o Tomaszu Komendzie. Media donoszą, iż rodzice dziewczyny wciąż są przekonani co do jego winy.

Wrocławski sąd okręgowy, przed którym toczy się proces już raz odrzucił wniosek o wstrzymaniu produkcji państwa K. ze względu na „brak podstaw prawnych”.

„Pokazywanie, jak ona tam leżała pod tą stodołą, to jest gnębienie nas. Przyszedł taki moment, że ja już tego nie mogę wytrzymać” – tłumaczył ojciec Małgosi podczas rozprawy. Dodał również, iż śmierć jego córki nie jest tematem publicznym.

DZISIAJ GRZEJE:
Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w debacie. Wystraszył się tych pytań?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here