Szymon Hołownia silną konkurencją w wyborach prezydenckich 2020?

0
Szymon Hołownia

Szymon Hołownia, gwiazda TVN, najbardziej znany jako prowadzący programu „Mam Talent”. Jednak jak się niedawno okazało Hołownia zakończył współpracę ze stacją. Co więcej ogłosił, że ma zamiar kandydować na prezydenta RP w przyszłorocznych wyborach.

Jego zamiary wzbudziły wiele dyskusji w mediach o tym czy gwiazdor TVN nadaje się na tak odpowiedzialne stanowisko. Jednak może się to udać. Kandydat spoza polityki, z dużą sympatią polskich widzów. Taki układ sprawdził się już nie raz za granicami Polski.

Szymon Hołownia – kandydatura

Jak się okazuje Szymon Hołownia stał się groźnym przeciwnikiem dla kandydatów innych partii. Jego kandydatura połączyła wizje PiS i PSL. Partie już snują polityczne teorie jak mogą wyglądać nadchodzące wybory prezydenckie 2020 roku.

Zdaniem obu tych partii Szymon Hołownia ma pomóc kandydatce PO – Małgorzacie Kidawie-Błońskiej – w starciu z Andrzejem Dudą. Według tych prognoz Hołownia zbierze w I turze głosy tych niezdecydowanych, aby w II odda je na rzecz Kidawy-Błońskiej.

Jednak mimo tak pozytywnej wizji kandydatury posłanki PO politycy twierdzą, iż może jej to zaszkodzić w dalszym etapie głosowania. Dlaczego? Ich zdaniem Hołownia zamiast oddać cenne głosy, może potem odebrać jej kilka punktów procentowych, które mogą okazać się kluczowe.

ZOBACZ TEŻ: Orlen realizuje mocarstwowy plan! Energa przestanie istnieć

DZISIAJ GRZEJE:
Tomasz Kammel ujawnił co działo się za kulisami Festiwalu Muzyki Tanecznej. Ta historia mrozi krew w żyłach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here