Święty Mikołaj nie istnieje? Bzdura! Oto żywy dowód z USA

0
Święty Mikołaj

Święty Mikołaj to wspaniała tradycja, która przyszła do Polski z kultury brytyjskiej. Stąd też obchodzone szóstego dnia grudnia święto poświęcone właśnie tej postaci. Gruby, straszy pan, z długą brodą i w czerwonym stroju zawsze kojarzy się z pozytywnymi wspomnieniami. Choć wiemy, że postać Świętego Mikołaja to legenda, okazje się, że wciąż istnieją pretendenci do tego zaszczytnego tytułu.

Mikołaj stał się symbolem dobroczynności, dzięki temu, że sam za życia czynił dobro pomagając biednym. Obecnie jest uważany za pierwowzór postaci bezinteresownie rozdającej prezenty. Jest to doskonały pretekst dla rodziców, by sprawić dzieciom świąteczny prezent. Według legendy Święty Mikołaj mieszka na biegunie północnym po dzień dzisiejszy.

Święty Mikołaj z USA

Może i ten legendarny Mikołaj nie istnieje, lecz ta historia przedstawiła nam kandydata na jego następcę. Mimo, że jej bohater jest przykładem dosyć kontrowersyjnego Mikołaja, z pewnością wzbudził także wiele pozytywnych emocji.

Niedawno w Stanach, w stanie Kolorado schwytano nietypowego mężczyznę. 65-letni David Oliver miał obrabować bank. Jak informują media mężczyzna groził pracownikom bronią, której najprawdopodobniej nie posiadał. Po wzięciu – nieznanej dokładnie – sumy pieniędzy wyszedł on na ulicę i zaczął ją rozrzucać, życząc przy tym „Wesołych Świąt!”. Po wszystkim udał się on do pobliskiej kawiarni i poczekał na zawiadomioną już policję, po czym dobrowolnie oddał się w ręce funkcjonariuszy.

Starszy pan, aspirujący do roli współczesnego Mikołaja nawet z wyglądu go przypomina. Siwy, z brodą, o przyjaznych rysach twarzy, mimo wszystko zapewne działający z dobrych pobudek. Niestety, choć historia jest dosyć zabawna, mężczyznę zapewne nie minie kara.

Źródło: TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here