Planujesz kupno smartfona? Teraz może być najlepszy na to czas!

0

Rynek biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie mocno się zmienia. Dosłownie z dnia na dzień. W tym mocno ucierpiał rynek smartfonów. Zarówno fabryki jak i sklepy zmieniają strategię działania. A więc to może być dobry moment na rozważenie długo planowanego przez nas zakupu nowego smartfona.

Sedno sprawy dotyczy oczywiście Chin, mocnego gracza na rynku smartfonów oraz państwa, w którym zaczątek miała epidemia koronawirusa. W tym czasie jeszcze ani Europy czy Ameryki ten problem nie dotyczył. Teraz sytuacja ma się zgoła inaczej.

Jak informuje portal komorkomania.pl za sprawą koronawirusa rynek smartfonów zmniejszył się o niemal 40%. Jeszcze rok temu dostępność egzemplarzy wynosiła przeszło 99 mln. Obecnie liczba ta zmniejszyła się do niecałych 62 mln. Jest to wynik badań przeprowadzonych przez Strategy Analytics. Analitycy twierdzą, iż jest to spadek największy w historii.

ZOBACZ TEŻ: Grarantanna: nowy pomysł ministerstwa cyfryzacji powala na kolana

Rynek smartfonów wciąż się kurczy

Dziennikarze wspomnianego portalu podkreślają, iż paradoksalnie dla klientów są to dobre wieści, bowiem to właśnie oni najwięcej na tym skorzystają. Analitycy przewidują, iż zarówno producenci jak i sprzedawcy będą robić wszystko by zrobić klienta. Bezpośrednio jednak będzie chodziło tutaj głównie o ciągłość produkcji oraz pozbyć się też magazynowanych zapasów.

Tak więc już od tego miesiąca oraz przez kilka kolejnych możemy spodziewać się dużych okazji cenowych. Szykują się prawdopodobnie też promocje zestawowe, gdzie produkty objęte taką promocją będą tańsze kopione razem.

ZOBACZ TEŻ: Poczta Polska wprowadza nową strategię. Co to oznacza dla klientów?

DZISIAJ GRZEJE:
Ten sondaż nie pozostawia złudzeń, kto wygra wybory prezydenckie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here