Lewandowscy przekażą 4 mln złotych. Na co pójdą te pieniądze?

0

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska postanowili wspomóc walkę z koronawirusem. Sławne małżeństwo przekaże 4 miliony złotych. Na co dokładnie przeznaczą te pieniądze?

Koronawirus rozprzestrzenia się w szalonym tempie. Wszystkie media codziennie rozpisują się o ilości kolejnych rozpoznanych przypadków. Warto jednak zaznaczyć, że Polacy nie radzą sobie najgorzej z tą sytuacją. Największą przeszkodą w tej chwili są fundusze. Państwo musi przekazać ogromne pieniądze na zminimalizowanie skutków pandemii.

Skarb państwa w tej chwili musiał pomniejszyć się o kwoty przeznaczane na sądownictwo, szkolnictwo, a także zapomogi dla Polaków, którzy zostaną bez pracy. Jednak równie ważnym wydatkiem pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo Polaków w tym trudnym okresie.

ZOBACZ TEŻ: Wymiar sprawiedliwości. Wchodzą nowe przepisy ustawowe!

Robert Lewandowski wraz żoną przekażą 4 mln złotych

Wspomniane 4 miliony złotych Lewandowscy przekażą na służbę zdrowia. Kwota ta zostanie przekazana na wsparcie dla wszystkich jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce. Wartym uwagi w tym przypadku jest słowo jednoimienny. Oznacza ono bowiem szpitale, które przeznaczone są wyłącznie do leczenia chorych na koronawirusa. Jednak środki będą podzielone. Resztę tej kwoty przeznaczono na cele związane z walką z epidemią.

W poniedziałek przygotowywane są stosowne dokumenty, które pozwolą na jednoczesne przekazanie środków szpitalom. Decyzja o takim rozlokowaniu środków została podjęta po konsultacji z odpowiednimi organami władzy, które koordynują walkę z koronawirusem w Polsce. – poinformował portal WP.pl.

ZOBACZ TEŻ: Grarantanna: nowy pomysł ministerstwa cyfryzacji powala na kolana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here