Odroczenia spłat kredytów. Banki deklarują Polakom pomoc

0

W okresie pandemii COVID-19 wielu Polaków straciło źródło dochodu. Jest to problematyczne nie tylko dla gospodarki kraju, ale dla każdego obywatela osobno. Polskie banki zdeklarowały się pomóc Polakom sprostać nadchodzącym problemom. Jak wiadomo jako pierwszy z ofertą wystąpił mBank.

Jak donosi portal money.pl prezes Związku Banków Polskich zapewnił już, że działające w Polsce banki są w pełni gotowe do udzielenia Polakom pomocy w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Banki umożliwią między innymi odroczenie rat zarówno kapitałowych jak i odsetkowych. Jak na razie mowa o okresie 3 miesięcy, jednak nie wyklucza się jego wydłużenia. Tym samym o tyle czasu wydłuży się spłata kredytu.

Dostęp do tego wsparcia będą miły zarówno firmy jak i osoby prywatne posiadające kredyty gotówkowe bądź hipoteczne. ZBP podkreśla, iż proces wnioskowania o odroczenie spłaty rat kredytu będzie związane z minimalną ilością formalności. Mimo to apeluje się w tej sprawie o cierpliwość, bowiem proces wdrażania takiej pomocy, będzie realizowany stopniowo. Aby banki mogły dostosować swoje systemy do nowego projektu.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus nie tak groźny jak myślimy? Sprawdzamy

mBank jako pierwszy wyszedł z propozycją

„W poniedziałek Związek Banków Polskich ma przedstawić propozycje wsparcia dla firm i klientów indywidualnych dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa.” – czytamy na portalu businessinsider.pl

Jak się okazuje na poniedziałkowe spotkanie nie czekał dłużej mBank. Ten jako pierwszy ogłosił możliwość odroczenia spłat raty kapitałowej kredytów gotówkowych, hipotecznych i firmowych. Komunikat banku kierowany jest do klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Co więcej bank zaproponował przedłużenie spłat nawet do 6 miesięcy.

ZOBACZ TEŻ: PKO BP idzie z duchem czasu. Szykują się zmiany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here