Podwyżki cen prądu. Ile wyniosą dokładnie?

0
Podwyżki cen prądu

„Rzeczywistość dogoniła PiS” – pisze Wyborcza.pl. Faktycznie podwyżki cen prądu zapowiadana już od dłuższego czasu wejdą w życie. Pytanie, ile będzie nas kosztować ta zmiana?

Plan na podwyżki cen prądu udało się odwlec o cały rok. To właśnie wtedy intensywnie pracowano nad ustawą mającą rekompensować firmom branży energii elektrycznej, fakt iż nie podniosą cen prądu odbiorcom. Prawo to wymagało pewnych nowelizacji, jednak spełniło swoją rolę i faktycznie rachunki Polaków nie zmieniły się w znaczącym stopniu.

Podwyżki cen prądu – jak będą wyglądać?

Obecnie nie jest znany dokładny procent procent podwyżek cen energii elektrycznej. Jeszcze do niedawna mówiło się nawet o 40 procentowej podwyżce. Wynika to przede wszystkim ze zwiększenia cen zezwoleń dla koncernów elektrycznych na emisję dwutlenku węgla.

Jednak na tę chwilę eksperci spekulują, iż będzie to podwyżka rzędu kilkunastu procent. Czy na pewno? Dowiemy się tego już dzisiaj o godzinie 15. Urząd Regulacji Energetyki ogłosi wtedy oficjalną wysokość podwyżek cen prądu na przyszły rok.

Rząd ma pewien plan na złagodzenie tych podwyżek, abyśmy nie odczuli tak tej zmiany. Eksperci dodają jednak, że Polacy prawdopodobnie i tak dostaną wyższe rachunki niż zwykle. Być może nieco mniejsze niż procent o jaki wzrosną ceny. Co więcej szacuje się, że łagodzenie tych podwyżek zabierze z budżetu nawet 2 mln złotych.

ZOBACZ TEŻ: PiS planuje kolejne zmiany. Co dalej z niehandlową niedzielą?

DZISIAJ GRZEJE:
McDonalds wydał dwa komunikaty. Sytuacja jest poważna - bezpieczeństwo klientów oraz pracowników zostało naruszone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here