Podatek od psa 2020. Co powinni wiedzieć właściciele?

0

O tzw. podatku od psa słyszeliśmy już kilka lat temu. Opłata ta jest krótko mówiąc bardzo niejednolita. Często właściciele nie wiedzą, że taki istnieje. Jednakże tak, istnieje. Tyle, że nie dotyczy on każdego. W głównej mierze zależy on od gminy, ponieważ to ona ustala zasady z nim związane. Kto takowy podatek będzie musiał zapłacić?

Jak wiadomo podatek od psa należy uiścić do końca kwietnia tego roku. Taką opłatę właściciele mogą opłacić w urzędzie gminy. Na ten roku stawka ta wyniesie 2 złote więcej niż roku ubiegłym, czyli 125,40 złotych. Warto dodać, że jeśli pies urodził się w drugiej połowie roku kwota podatku zmniejsza się o połowę. W takim wypadku opłaty należy dokonać do końca drugiego miesiąca życia pupila.

ZOBACZ TEŻ: Podatek cukrowy – nowy projekt Ministerstwa

Podatek od psa 2020 – kogo dotyczy?

Przede wszystkim o tym czy gmina zbiera opłaty od mieszkańców decyduje rada gminy.  Jeżeli przyjmie ona, że opłaty obowiązują, wtedy od opłat zwolnione są tylko konkretne osoby. Są to między innymi osoby powyżej 65. roku życia, które samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe, bądź osoby niepełnosprawne, które posiadają psa asystującego. Z obowiązku zwolnieni są także rolnicy, którzy nie posiadają więcej niż 2 psy. Nie dotyczy to również personelu dyplomatycznego.

ZOBACZ TEŻ: Faktura VAT. Szykują się duże zmiany dla przedsiębiorców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here