PiS planuje kolejne zmiany. Co dalej z niehandlową niedzielą?

0

Zakaz handlu w niedzielę został wprowadzony przez PiS już w 2018 roku. Wtedy obowiązywały dwie niedziele w miesiącu, kiedy nie można było handlować. W tym roku były już 3 takie dni. Wszytko po to, aby w 2020 sfinalizować plan, kiedy niedziele handlowe będą jedynie przed świętami.

Niektóre sklepy znalazły sposób na to, aby obejść prawo. Można powiedzieć, że prekursorem jednego z takich pomysłów była sieć sklepów „Żabka”. Poza tym, że w niedzielę mogą handlować sklepy, w których obsługują właściciele sklepów, pojawiło się jeszcze jedno wyjście. Prawo do handlu w niedzielę mają także sklepy, które funkcjonują jako placówki pocztowe.

PiS – kolejne zmiany w niedzielach niehadlowych

PiS chce zakończyć sprawę luki w prawie, z której korzysta tysiące sklepów w Polsce, udając placówki pocztowe. Dodatkowo jest plan, aby wprowadzić regulacje tego, kto może obsługiwać w niedzielę oprócz samego właściciela sklepu. Ma to być najbliższa rodzina. A więc małżonek, dzieci lub wnuki właściciela.

W jednym z wywiadów wypowiedział się na ten temat wiceminister rodziny i pracy. Dodał on, iż istnieje też plan, aby sklepy były czynne w niedzielę w miejscowościach turystycznych w czasie wakacji oraz ferii zimowych.

PiS miał wprowadzać poprawki już wcześniej, jednak kilka miesięcy temu prace nad projektem zablokowano. Wiosną mają być one wznowione ponownie.

ZOBACZ TEŻ: Szymon Hołownia silną konkurencją w wyborach prezydenckich 2020?

DZISIAJ GRZEJE:
Już jutro powrót wyczekiwanej promocji sieci Biedronka. Klienci tym razem otrzymają aż 12 darmowych produktów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here