Olga Tokarczuk. Czy ten gest poprawi jej wizerunek?

0
Olga Tokarczuk, 28. Finał WOŚP

Olga Tokarczuk stała się znana w szerszym gronie w 2018 roku, kiedy to została nagrodzona Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Miliony Polaków pękało z dumy na ten fakt. Jednak sprawiło to, że pisarka znalazła się na świeczniku i chyba nie do końca jej to posłużyło.

Olgę Tokarczuk doceniono już wcześniej. W ubiegłym roku była laureatką nagrody The Man Booker International. Również dwukrotnie nagrodzona Literacką Nagrodą „Nike” za powieści „Bieguni” oraz „Księgi Jakubowe”, które stały się jednocześnie jej najbardziej znanymi dziełami.

Jednak Olga Tokarczuk nie radzi sobie z tak ogromną popularnością w ostatnim czasie. Nie dość, że książki noblistki stały się przedmiotem licznych debat czytelników, tak również jej publiczne wystąpienia.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie OTOPRESS.PL.

Olga Tokarczuk – 29. Finał WOŚP

Tokarczuk dopiero kilka dni temu odebrała prestiżową Nagrodę Nobla w postaci medalu. Jak się okazuje pisarka postanowiła przekazać pierwszą replikę odznaczenia na szczytny cel, bowiem przekazała je Jurkowi Owsiakowi.

Replika medalu trafi na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28. Finał WOŚP odbędzie się już 12 stycznia 2020 roku. Z pewnością nieco załagodzi to sytuację związaną z ostatnimi kontrowersjami, których pisarka stała się przedmiotem.

ZOBACZ TEŻ: Instagram: Cezary Pazura zdradza tajemnice 3. części „Psów”

DZISIAJ GRZEJE:
„Gogglebox. Przed telewizorem”. Fani są wstrząśnięci wyglądem uczestnika. Naprawdę aż tak przytył?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here