Najpopularniejsze polskie potrawy. 7 pozycja to największe zaskoczenie

0
Najpopularniejsze polskie potrawy

Kuchnia Polska na przestrzeni wielu lat ulegała różnym zmianom. Oczywiście popularność danych potraw różni się w zależności od regionów naszego kraju. Są jednak takie, które rozpoznawalne są wszędzie – od Bałtyku aż po Tatry. Dlatego też prezentujemy najpopularniejsze polskie potrawy. Większość z nich zapewne kojarzycie, ale pozycja nr 7 może zaskoczyć.

Najpopularniejsze polskie potrawy

10. Żurek

Obraz 10 z 10

Żurek pochodzi z Kujaw. Przygotowywany na żytnim zakwasie. Przyprawy to liść laurowy oraz ziele angielskie. Żurek podawany jest z jajkiem na twardo oraz kiełbasą.

Czy wiesz, że najpopularniejsze polskie potrawy to jednak nie wszystko? W polskiej kuchni wyróżnia się także typowe smaki, jak solony, słodki, słony, kiszony, korzenny, ziołowy, ostry oraz słodko-kwaśny.

W celu uzyskania odpowiedniego smaku potraw, najczęściej stosujemy: pieprz, chrzan, keczup, musztardę, majonez, szczypiorek, cebulę, czosnek, koperek, mak, śmietanę, kwas chlebowy, zsiadłe mleko, ocet oraz wino.

Przejrzałeś/aś już najpopularniejsze polskie potrawy? Daj nam znać w komentarzu, która z nich jest Twoją ulubioną? A może w naszym rankingu nie znalazłeś/aś tej, która w Twoim domu, czy regionie jest szczególnie popularna?

DZISIAJ GRZEJE:
Powrót do szkół od września na nowych warunkach. Już wiemy jak będzie wyglądała edukacja 2020/2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here