Mateusz Morawiecki: nowy pakiet ustaw jako tarcza antykryzysowa

0

Pandemia koronawirusa to największe dotychczasowe wyzwanie dla Polski w XXI wieku. – twierdzi Mateusz Morawiecki. Jaki jest pomysł rządu na powstrzymanie kryzysu gospodarczego w Polsce?

Wartość wspomnianej tarczy antykryzysowej zdaniem Morawieckiego ma wynieść 10% PKB. Co więcej już niebawem rząd polski ma przyjąć tzw. specustawę, która ma pełnić funkcję takiej właśnie tarczy. Jest to odpowiedź na skutki kryzysu, które wywołał koronawirus w naszym kraju.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński odpowiada na propozycję opozycji o przełożeniu wyborów

Mateusz Morawiecki o tarczy antykryzysowej

Przed nami walka o polską gospodarkę i miejsca pracy. By chronić Polaków rząd przygotował Tarczę Antykryzysową, która została dodatkowo wzmocniona inicjatywami Prezydenta Andrzej Duda, wsparciem Prezesa Narodowy Bank Polski i opiniami przedsiębiorców. Przed nami trudny okres – bądźmy solidarni i dbajmy o swoich bliskich! – pisał Mateusz Morawiecki na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Mateusz Morawiecki tłumaczy co znajdzie się w pakiecie ustaw proponowanych przez rząd. Jak zapowiada państwo jest gotowe pokryć 40% wynagrodzeń dla pracowników. Zapewni również wsparcie dla osób samozatrudnionych, a także wprowadzi ulgi w opłacaniu wszelkich składek. Jednak polityk podkreśla równocześnie, że tarcza antykryzysowa będzie z czasem się zmieniać, w zależności od potrzeb. Czy ten plan okaże się skutecznym? Prawdopodobnie już niedługo się o tym przekonamy.

ZOBACZ TEŻ: Gov.pl – jak załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here