Konfederacja i jej pakiet antykryzysowy: „tu chodzi o przyszłość polskiej gospodarki”

0

Jak wiadomo polski rząd boryka się obecnie z niemałym problemem. Jak się okazuje jest to spore wyzwanie dla polskich polityków. Mimo, że ostatnio słyszeliśmy o wstępnym planie antykryzysowym na temat wciąż trwają burzliwe dyskusje. Konfederacja zaproponowała teraz swój pomysł, by rząd wcielił w życie.

Dyskusje w tej sprawie wszczęto już dużo wcześniej. Jednak dopiero teraz rząd zdecydował się na podjęcie konkretnych kroków w najbliższym czasie. Nie da się jednak nie zauważyć, że w Polsce problem dotyczący kryzysu gospodarczego rośnie z dnia na dzień. Działanie muszą być natychmiastowe. To będzie naprawdę duża próba dla polskiego rządu.

W TYM TEMACIE: Mateusz Morawiecki: nowy pakiet ustaw jako tarcza antykryzysowa

Konfederacja proponuje swoje rozwiązanie

„To czego polscy przedsiębiorcy oczekują od rządu w sytuacji, w której rząd zabrania im działać, zabrania im pracować, to ograniczenie kosztów stałych. Tych kosztów stałych narzucanych przez ZUS. To proponujemy jako Konfederacja!
Trzeba zwolnić wszystkich polskich przedsiębiorców ze składek ZUS, natychmiast. Musimy ochronić firmy przed bankructwem, tu chodzi o przyszłość polskiej gospodarki!” – mówił przewodniczący koła Konfederacja Jakub Kulesza.

Konfederacja wymieniła konkretne punkty jakie znajdują się w jej pakiecie antykryzysowym. Opisano to w niedawno dodanym na Facebooku wpisie. Głównym punktem listy jest zwolnienie przedsiębiorców z opłat ZUS. Mowa też między innymi o odroczeniach i umorzeniach spłat ZUS i PIT za pracowników branżom w najtrudniejszej sytuacji.

Więcej możemy przeczytać we wpisie Konfederacji poniżej:

UDOSTĘPNIAMY❗Walczymy o zwolnienia z ZUS dla wszystkich przedsiębiorców!Jakub Kulesza #NowePokolenie: "To czego polscy…

Opublikowany przez Konfederacja Wtorek, 24 marca 2020

ZOBACZ TEŻ: Gov.pl jak załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here