Kino potrzebuje internetowych widzów jak nigdy

0
kino

W tym trudnym czasie cierpi również kino. Mowa tu nie tylko o sieciach kinowych, ale i o wszystkich filmowcach. Jak się okazuje w tej chwili VOD staje się bardziej potrzebne niż kiedykolwiek.

Pandemia wpłynęła bez wątpienia negatywnie na cały świat kina. Zarówno polski jak i światowy rynek filmowy musi uporać się z niemałymi przeszkodami. Dlatego też szykują się w nim tak duże zmiany. Wiele premier filmowych nie zdążyło wejść do kin. Są też i takie co przedwcześnie z nich wycofano. Jak świat kina rozwiąże ten problem?

Przykładem filmu, który nie doczekał się swojej premiery filmowej jest polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt” z Julią Wieniawą w roli głównej. Produkcja jednak poradziła sobie w inny sposób. W grę weszła tu platforma Netflix, która w dzień jej oficjalnej premiery opublikowała ją u siebie. Co więcej było to nie małym zaskoczeniem dla widzów, bowiem nie było wcześniej żadnych przesłanek, by sprawy potoczyły się w taki sposób.

W TYM TEMACIE: Kinowa premiera odwołana? Netflix na to zaradzi

Kino potrzebuje VOD jak nigdy

Taką decyzję podjęto i w Ameryce. Wiele filmów zostało ostatnio wydane właśnie za pośrednictwem platform VOD. Standardowym czasem kiedy film ukazuje się w internetowych wypożyczalniach to około 3 miesiące od premiery. Ogrom ludzi korzysta obecnie ze wszelkich takich platform. Do tego stopnia, że Netflix niedawno ogłosił, iż ze względu na przeciążenie ogromnym ruchem na stronie wszystkie filmy będą wyświetlane w obniżonej jakości.

Podkreślmy jedną rzecz. Mimo, iż w tej chwili platformy typu VOD cieszą się teraz ogromną popularnością, ludzie nie zrezygnują z kina. Nawet w sytuacji kiedy nowości dalej trafiałyby od razu do sieci. Jak to określił dziennikarz portalu WP.pl: „jest to po prostu zjawisko społeczne”. Dystrybutorzy muszą bacznie obserwować rynek w tej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here