Ostre słowa Lubnauer: „fala sprzeciwu nadciąga”

0

Kolejny gorący temat ostatnich dni – protest kobiet. Czyli ciąg dalszy tzw. czarnego protestu sprzed 4 lat. Co na ten pomysł była przewodnicząca partii Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer?

To, że właśnie teraz, kiedy jest środek pandemii, a zaczyna się na nowo dyskusja nad projektem zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej uważam za szczyt wyrachowania – wypowiedziała się Martyna Wojciechowska na jednym z portali społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: Instagram: Martyna Wojciechowska wspiera manifest kobiet

Jednak nie ona jedna przyłączyła się do strajku. Wiele znanych w Polsce osób zadeklarowało udział. Dziś o godzinie 12:00 odbył się strajk samochodowy ulicami Warszawy i Wrocławia. Inicjatywa jednak nie zakończy się tylko na tym. Planowane są również spontaniczne protesty rowerowe, „podsklepowe” czy rozproszone. Zadanie polega na tym, by jak najbardziej rozpowszechnić ideę poprzez plakaty, konkretne hasztagi czy specjalne znaki.

Katarzyna Lubnauer – protest kobiet

Katarzyna Lubnauer z pewnością popiera inicjatywę. „Nie godzimy się na piekło kobiet. Fala sprzeciwu nadciąga!” – pisze na Twitterze.

Jak zawsze tak i tym razem temat ten wywołał ogromną dyskusję w komentarzach. To przecież jeden z niewielu tematów, który wywołuje tak ogromne emocje wśród Polaków. Nieraz bardzo skrajne. „A na piekło dzieci Pani się godzi?” – pisała jedna z internautek. „Pani Katarzyno, fajna akcja” – czytamy kilka komentarzy dalej. Były i wypowiedzi mocno polityczne: „długi nowoczesnej spłacone??”. Lub z przeciwnej strony barykady: „i co z tego. PiS zrobi swoje… Brawo Zjednoczona opozycja. Jarek Was ograł jak dzieci…”.

Czy zakończy się jedynie na internetowej wrzawie? Czy też zwolennicy inicjatyw protestu kobiet postawią na swoim?

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Mann o politykach i ich języku.

DZISIAJ GRZEJE:
Martyna Wojciechowska nabrała wszystkich! Większość osób była pewna, że kobieta jest nago

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here