Kaczyński odpowiada na propozycję opozycji o przełożeniu wyborów

0

Tegoroczne wybory prezydenckie już za pasem. Wciąż jednak trwają dyskusje – zwłaszcza ze strony opozycji partii rządzącej – na temat tego czy nie trzeba będzie przełożyć ich na inny termin. A to za sprawą koronawirusa? Na ten temat wypowiedział się prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

Planowo wybory prezydenckie 2020 mają odbyć się 10 maja. Ewentualna druga tura zaś 24 maja. Nieliczne głosy o tym czy wybory powinny być przełożone pojawiły się już jakiś czas temu. Jednak teraz dopiero na polskiej scenie politycznej zaczęło wrzeć na ten temat. Jak wspomnieliśmy z pomysłem wyszły głównie partie opozycyjne PiS.

W TYM TEMACIE: Najnowszy sondaż na wybory prezydenckie 2020. Jaki wynik?

Jarosław Kaczyński w rozmowie o terminie wyborów

Prezes PiS na ten sam temat rozmawiał z Krzysztofem Ziemcem w wywiadzie dla radia RMF FM. Przy czy tu również podkreślił słowa powiedziane w wspomnianym wywiadzie.

Wybory powinny się odbyć i administracja państwowa – rządowa i samorządowa, mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania ku temu, żeby się odbyły. W tej chwili nie ma żadnych przesłanek, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, a tylko wtedy wybory można odłożyć. To nie jest tak, że my możemy sobie powiedzieć, że odkładamy wybory, muszą być przesłanki konstytucyjne – tłumaczył.

Dyskusje na temat tego czy rzeczone wybory mają końcowo odbyć się w planowanym terminie czy też zostać przełożone będą trwać zapewne do ostatniej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here