InPost ułatwi Polakom załatwienie spraw urzędowych?

0

InPost wprowadza nową usługę, która ma pomóc Polakom w załatwieniu spraw urzędowych. Co dokładnie ułatwi nam firma?

InPost wprowadził już nową usługę dla Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim. W tym celu stworzono specjalne paczkomaty, dzięki którym klienci będą mogli załatwić część swoich spraw urzędowych bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. We wspomnianym mieście zostały stworzone już dwa takie punkty. Jednak usługa ma się rozszerzyć na inne miasta w Polsce już niebawem.

ZOBACZ TEŻ: Gov.pl jak załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu

InPost – nowa usługa

Jak poinformował na swoim Twitterze prezes firmy InPost Rafał Brzoska nowe usługa o nazwie InPost Urząd 24 ma być dedykowana klientom urzędów miast i gmin.

Na chwilę obecną usługa jest testowana w przez urzędy Gorzowa Wielkopolskiego. Już teraz mieszkańcy miasta mają możliwość skorzystania z nowych paczkomatów. Mają możliwość między innymi składania wszelkich pism i wniosków. Oczywiście pełną listę wszystkich możliwości jakie daje nowa usługa znajdziemy na oficjalnej stronie urzędu miasta. Co więcej Brzoska dodaje, iż by ułatwić korzystanie z usług wprowadzono jeszcze jedno ułatwienie. Mianowicie mieszkańcy Gorzowa mogą nadać dokumenty również z każdego innego paczkomatu.

W istocie działa to tak, że musimy wypełnić jeden formularz, który dostaniemy na stronie urzad24.inpost.pl, oddział w Gorzowie. Następnie należy zanieść wypełnione dokumenty do wybranego paczkomatu. Oczywiście usługa nie jest bezpłatna. Koszt jednej wysyłki wynosi 5,99 złotych. Dokumenty zwrotne możemy odebrać w paczkomatach zlokalizowanych przy Urzędzie Miasta.

źródło: money.pl

ZOBACZ TEŻ: Klienci zadowoleni. Biedronka wydłuża godziny pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here