Grarantanna: nowy pomysł ministerstwa cyfryzacji powala na kolana

0

Dzieciaki, zostańcie w domach, my wam znajdziemy zajęcie. W myśl tej idei ministerstwo cyfryzacji stworzyło projekt o nazwie grarantanna. Na czym polega nowy pomysł, by przekonać dzieci i młodzież, żeby nie wychodziły?

Kwarantanna daje w kość wszystkim Polakom. Po jej zakończeniu będzie prawdziwe szaleństwo na ulicach, zwłaszcza gdy w perspektywie już coraz cieplejsze dni. Na jej zakończenie trzeba będzie jeszcze poczekać. Polskie Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło specjalny projekt by dotrzeć o tych najbardziej opornych i znudzonych siedzeniem w domu.

ZOBACZ TEŻ: Aplikacja;kwarantanna domowa. Czy rząd będzie nas kontrolował?

Projekt grarantanna, czyli najnowszy pomysł ministerstwa

Projekt grarantanna to wspólny pomysł Ministerstwa Cyfryzacji oraz Fundacji TEAM Teatrikon. Ma on pomóc w zapewnieniu rozrywki dla młodzieży na czas kwarantanny. Powstała specjalna strona o nazwie Grarantanna.pl. „Czas izolacji to nie ferie, ani wakacje” – wciąż upomina rząd, równocześnie podsuwając najmłodszym pomysł na pokonanie nudy. Przypomniał on również o możliwości korzystania z lekcji zdalnych dostępnych na stronie gov.pl/zdalnelekcje.

W ramach Grarantanny otworzono między innymi serwer Minecraft. To właśnie tam można znaleźć konkurs polegający na zbudowanie cyfrowego świata. Konkurs dobiegnie końca 27 marca o godz. 20:00.

Prócz wspomnianego konkursu organizowane są również specjalne sesje gier RPG online oraz webinaria na temat tworzenia prezentacji. Trwa także konkurs Game Jam Online, który to polega na tworzeniu gier komputerowych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here