Jak Facebook korzysta z powracającej mody na stare zdjęcia?

0

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiło się sporo „zabaw-wyzwań”, które mają służyć rozrywce w tym trudnym czasie. Zarówno Facebook jak i Instagram stały się centrum uwagi internautów.

Czas kwarantanny coraz bardziej daje się we znaki. Przymus pozostania w domu zmusza do szukania sobie różnych zajęć. Ostatnimi czas najpopularniejszą w Internecie stały się wyzwanie dotyczące starych zdjęć oraz tzw. zabawa algorytmem Instagrama. Pierwszy pomysł może wydawać się nam znany. Był on już bowiem przez chwilę na topie w ubiegłym roku.. Wówczas nazywał się on 10 years challange.

ZOBACZ TEŻ: Aplikacja „kwarantanna domowa”. Czy rząd będzie nas kontrolował?

Jakie korzyści ma Facebook z wrzuconych przez nas zdjęć?

Sama zabawa jest dla nas jedynie rozrywką. Znajomi lajkują, komentują zdjęcia sobie nawzajem, tym samym zabijając czas. Jednak jak to wygląda z perspektywy twórców Facebooka?

Tak jak i w tamtym roku tak i teraz Facebook może korzystać ze starych zdjęć swoich użytkowników. Jak podaje INNPoland.pl platforma społecznościowa otrzymuje dzięki temu nasze dane osobowe. Te znowu zostają użyte do trenowania algorytmów rozpoznających twarze. Co za tym idzie? Radzą sobie one lepiej przy przewidywaniu zmian związanych z wiekiem użytkowników.

Wszelkie tego typu aktywności w mediach społecznościowych zawsze mają drugie dno. Doskonałym tego przykładem są afery operowania danymi Facebooka, z którymi mieliśmy do czynienia już nie raz. Z góry można zatem założyć, że ktoś mógł tę akcję wyindukować w jakimś konkretnym celu – być może do testowania algorytmów bądź marketingu. Nie wierzyłbym w spontaniczność i niewinność tej zabawy – tłumaczył Przemysław Krejza z Instytutu Informatyki Śledczej w rozmowie z poralem INNPoland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here