Ewa Grzelakowska – Kostoglu: „jak zrobić żel antybakteryjny w domu?”

0
YouTube

Ewa Grzelakowska – Kostoglu już od lat prowadzi swój kanał youtubowy kanał – Red Lipstic Monster. Ma on charakter beauty, jednak można znaleźć na nim różne tematy. Tym razem jednak youtuberka pozostała w swojej dziedzinie i przygotowała film o tym jak samodzielnie zrobić płyn antybakteryny.

Chyba nie trzeba tłumaczyć skąd pomysł na taki właśnie film. Już od kilku dni wydarzenia związane z pandemią koronawirusa sieją niemałą panikę wśród społeczeństwa. A media donoszą, że poszczególne sklepy nie wyrabiają już z dostawami niektórych produktów, a w aptece płyn antybakteryjny stał się prawdziwym rarytasem.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus nie tak groźny jak myślimy? Sprawdzamy

Ewa Grzelakowska – Kostoglu tłumaczy jak zrobić żel antybakteryjny w domu

Jak tłumaczy autorka płyn antybakteryjny robiony w domu ma być równie skuteczny co ten jaki dostaniemy w aptekach. Starała się ona również wyjść na przeciw swoim widzom i uprościć im zadanie. Mianowicie głównymi składnikami rzeczonego płynu mają być jedynie spirytus oraz woda. Plus składniki, które łatwo dostaniemy, bowiem niektórych faktycznie możemy w domu nie mieć. Co więcej wszystko to niedużym kosztem kosztem.

„Kochani, przepis tyczy się preparatu dezynfekujacego, w którego spektrum niszczenia są bakterie, wirusy i grzyby. W tytule dałam „antybakteryjny” bo tak jest potocznie (i nadal prawidłowo) nazywany. Chcę edukować i pomagać. Przy zachowaniu higieny i prawidłowego stężenia zabije wszytko co trzeba” – czytamy w komentarzu autorki filmu.

ZOBACZ TEŻ: YouTube: ten klip zrobił furorę wśród internautów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here