Eurowizja 2020. Kto będzie reprezentował Polskę?

0

Już w maju tego roku odbędzie się 65. edycja konkursu piosenki Eurowizji. Organizatorzy zdecydowali, że tym razem odbędzie się ona w Rotterdamie. Jednak zanim to nastąpi w Polsce odbędzie się jeszcze jeden konkurs – „Szansa na Sukces”. Właśnie podczas tego wydarzenia jury wybierze reprezentanta, bądź reprezentantkę Polski.

Termin zgłoszenia kandydatów do konkursu zakończył się już tydzień temu. Komisja powołana zaś do wybrania przyszłych gwiazd dała szansę 21 kandydatom. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w 3 półfinałowych etapach konkursu. W wyniku zmagań zostaną wyłonieni finaliści, którzy zawalczą o rolę przedstawiciela Polski na konkursie. Poznamy go w wielkim finale, który odbędzie się 23 lutego 2020 roku.

Eurowizja 2020. Kto będzie reprezentował Polskę?

Poznaliśmy już szczegóły półfinałowych odcinków „Szansy na Sukces”. W pierwszym odcinku tegorocznych eliminacji uczestnicy zaprezentują piosenki zespołu ABBA, który jest zwycięzcą Eurowizji z 1974 roku. Zmagania kandydatów do roli reprezentacji Polski na Eurowizji 2020 będzie oceniać jury składające się z poprzednich uczestników konkursu. Pierwszym z nich jest Cleo, reprezentantka z 2014, później Michał Szpak – 2016 rok oraz Gromee z 2018.

Uczestnicy programu „Szansa na Sukces. Eurowizja 2020”, źródło: RMF FM

ŹRÓDŁO: RMF FM, inf. własna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here