UEFA: nowy termin mistrzostw Euro 2020

0

To już oficjalne. Mistrzostwa Euro 2020 nie odbędą się w planowanym terminie. UEFA poinformowała, iż moją już ustalony wstępny termin przełożonych rozgrywek.

Przez epidemię COVID-19 pojawiło się mnóstwo problemów, również tych organizacyjnych. Mówi się w Polsce o przełożeniu wyborów prezydenckich. Jednak jak się okazuje nie to jest najbardziej kłopotliwe, bowiem przed dużym wyzwaniem w tym momencie stanęła UEFA. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z sekretarzem generalnym PZPN Maciejem Sawickim dowiedzieliśmy się, iż trudno będzie znaleźć inny termin dla rozgrywek mistrzostw Europy.

W TYM TEMACIE: Euro 2020 odbędzie się w terminie? UEFA informuje

Euro 2020 – nowy termin

Oficjalnie wiadomo już, że Euro 2020 będzie miało już inny termin. UEFA w swoich rozważaniach musiała wziąć pod uwagę także prośby poszczególnych federacji, a przede wszystkim różne scenariusze wiążące się z pandemią koronawirusa. Z najnowszym ustaleń mediów wynika, że piłkarskie mistrzostwa Europy odbędą się w czerwcu i lipcu 2021 roku. Decyzja ta zapadła na wtorkowej konferencji UEFA.

Choć Euro 2020 to w tej chwili najgłośniejszy temat temat mediów publicznych to nie tylko na tym ucierpiał sportowy kalendarz. Dużą rolę w doprowadzeniu do takiego stanu rzeczy ma po prostu efekt domina – przekładając jedno wydarzenie, w pływamy na to, iż kolejne także będzie musiało odbyć się w późniejszym terminie. Władze UEFA postanowiły postąpić w ten sposób także w przypadku przyszłorocznego finału Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy kobiet. Co więcej ustalono też zmianę porządku obecnego sezonu ligowego. Ten musi się zakończyć przed 30 czerwca. W związku z tym mecze rozgrywane będą w środku tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here