W Europie kwarantanna, a Chiny już otwierają fabryki

0

Jeszcze kilkanaście tygodni temu w Europie życie toczyło się zupełnie normalnie. Chiny zaś, a później i cały wschód przechodziły ogromny kryzys. Teraz role się odwróciły. To chińskie fabryki właśnie rozpoczynają pracę na nowo. Jednak jaki jest prawdziwy tego powód?

Pandemia koronawirusa przerosła nie tylko wiele państw europejskich. Polskie władze zareagowały na problem dość szybko, biorąc pod uwagę jak sytuacja wyglądała na przykład we Włoszech czy w Hiszpanii. Sprawy przybrały taki obrót, ponieważ wspomniane państwa z początku zbagatelizowały problem. Reszta państwa europejskich – w tym Polska – wyciągnęły wnioski z błędów zachodu i wprowadziły środki ostrożności w czasie kiedy problem dopiero był w fazie rozwoju.

ZOBACZ TEŻ: Mateusz Morawiecki: nowy pakiet ustaw jako tarcza antykryzysowa

Na wschodzie, gdzie powstało źródło problemu sytuacja wciąż się poprawia. Liczba zachorowań wciąż się zmniejsza. Jednak nie oznacza to, że kryzys został już zażegnany.

Chiny – przedsiębiorcy otwierają fabryki

Jak donosi Wirtualna Polska chińska gospodarka również w dużej mierze ucierpiała. Kryzys dotknął wielu przedsiębiorców, których fabryki znajdują się w Chinach. W najgorszej sytuacji znajdują się obecnie pracownicy tychże fabryk. Jak się okazuje te zostają otwierane tylko po to, aby wręczyć im wypowiedzenia. Takie sytuacje miały miejsce jeszcze przed rozpowszechnieniem koronawirusa, bowiem przedsiębiorcy przewidywali kryzysowy czas.

Analitycy przewidują, że w fazie kryzysu gospodarczego w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych spadek chińskiego eksportu może sięgnąć nawet 20-45% niżeli w roku ubiegłym.

ZOBACZ TEŻ: Bill Gates: ile potrwa zamknięcie kraju?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here