Bill Gates: ile potrwa „zamknięcie” kraju?

0

Bill Gates wypowiedział się na temat „zamknięcia się” krajów. Ile jego zdaniem potrwa taka izolacja ze względu na koronawirusa?

Jak wiadomo Bill Gates od niedawna nie jest już częścią zarządu firmy Microsoft, którą założył wspólnie z Paulem Allenem w 1975 roku. Multimiliarder uzasadnia swoją decyzję tym, że chce skupić się obecnie na działalności charytatywnej. Gates był także członkiem zarządu holdingu Berkshire Hathaway. Jednak z tej funkcji również postanowił zrezygnować.

ZOBACZ TEŻ: Microsoft szykuje zmiany. Co z pakietem Office?

Bill Gates o „zamknięciu” krajów

Jeśli kraj zrobił dobrą robotę z testowaniem i „zamknął się”, wówczas w ciągu 6-10 tygodni powinien zobaczyć spadek przypadków zarażeń i będzie mógł się „otworzyć” – mówił Gates w nagraniu opublikowanym na Reddit.

Warto zaznaczyć, iż fundacja Gatesa przeznaczyła 100 mln dolarów na wsparcie globalnej walki właśnie z COVID-19. Amerykanin podkreślił czym się kierował przeznaczając pieniądze na ten konkretny cel. Mówi on, iż martwią go szkody jakie pandemia wirusa może wyrządzić gospodarce. A najbardziej tym jak wpłynie to na poszczególne kraje. Niektóre z nich są w stanie sprostać realizacji „separacji społecznej w ten sam sposób co kraje bogate, i których systemy zdrowia są znacznie słabsze”. Podkreślił on również, że wspomniana separacja ma ogromne znaczenie przy walce z tym problemem.

Bill Gates wspomniał również on tym, iż trwają bardzo intensywne prace nad szczepionką. Jednak z przyczyn oczywistych nie zdradza kiedy będzie ona dostępna.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Brytyjczycy zapłacą 3500 £ ochotnikowi, który podda się eksperymentowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here