Allegro rozwścieczyło użytkowników. Zmiany spowodują straty na produktach

0
fot. Bankier.pl

Allegro wprowadza kolejne zmiany w cenniku. Co prawda modyfikacje w opłatach nastąpiły na stronie już dawno.  Jednak tym razem szykują się kolejne. Zespół Allegro przewiduje ich wprowadzenie na już za niecałe 3 miesiące. Informacja na temat nowych zasad wywołała wśród użytkowników wielką burzę.

To pierwsza sytuacja od dawna kiedy na temat zmian w regulaminie strony tak licznie odpowiedzieli użytkownicy. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że wielu twierdzi, iż sprzedający teraz nie tylko nie będą zarabiać na produkcie, ale mogą być również stratni. Fakt faktem portal Allegro nie jest jedyną tego typu stroną do sprzedaży internetowej. Największym ich konkurentem jest obecnie portal OLX, który również całkiem niedawno zmieniał swoje cenniki. Jednak nie były ona tak niekorzystne dla internautów.

Allegro – zmiany regulaminu

Jak wiadomo Allegro pobiera opłaty od każdej aukcji w postaci kilku procent od kwoty sprzedaży. Jego wysokość zależna jest od kategorii danego produktu. Osoby wystawiające próbowały maksymalnie obniżyć wysokość prowizji od aukcji, zmniejszając cenę produktu, po czym odbijali sobie tę kwotę na koszcie wysyłki. Przy okazji aukcje tego typu stawały się atrakcyjniejsze dla kupujących, którzy przeważnie najpierw patrzą na cenę produkt, a później na koszt jego wysyłki.

Administratorzy portali Allegro postanowili zapobiec takim praktykom. Dlatego też już 4. kwietnia regulamin strony ulegnie zmianie. Prowizja dla portalu obejmie też wtedy opłatę za wysyłkę, którą portal doliczy do wartości sprzedawanego produktu.

Warto dodać, że te zmiany będą mogli obejść użytkownicy programami Allegro Smart. Opłata nie będzie ich dotyczyć, tylko jeśli zarówno sprzedawca jaki i kupujący będą jego członkami.

ZOBACZ TEŻ: Play ciągle na minusie. Czy Plus przejmie rynek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here